Okumadan Zengin ve Başarılı olan İnsanlar

Zengin Başarılı İnsanlar Okumadan Olunur mu ?

Zengin İnsanlar ve Başarılı yolculuklarını   okumadan elde eden bir çok insan olduğunu yazımızın ilerleyen kısımlarında zaten göreceğiz.İlk okul mezunu olmak , Lise Mezunu olmak yada Üniversite.İnanın ki gözümde hiç bir farkı yok.Çünkü; Okul bitirmek     tamamen fırsat ile alakalı bir durumdur.Okumak imkan ile alakalı bir şeydir.İstisnalar kaideyi bozmaz tabi ki.Çoğu başarılı insan okul hayatında ki başarısını orta düzey olmasını , çok başarılı bir okul hayatı geçirmeye gerek duymadığını savunmuştur.Çünkü , okul için çok vakit harcarsan , Hayatında ki kişisel gelişimine vakit ayıramayıp özgürlüğünü oluşturamayacağını savunmuştur.

Fakir İnsanlar ile Zengin Başarılı İnsanlar Arasındaki Farklar

Zengin İnsanlar yaşamları boyu çalışıp hayallerinin peşinden koşmayı sürdürmüş.Ve bu yolda bir çok fedekarlık yapmıştır.Örnek olarak Arkadaşlarıyla vakit geçirmekten kısmıştır.Okulu bırakmıştır.Günde 18 saat çalışmıştır.Araştırmıştır.Sabah 5 te kalkmıştır.Ve kazandığı parayı kendilerine dışardan yemek söylemek ya da pahalı kıyafetler almak için kullanmayıp daha fazla kazanmak için kullanmıştır.Ve Fakir İnsanlar ise ,Zenginler çalışırken yatmış , Zengin insanların yaptığı hiçbir şeyi yapmamış ve Çoğu Fakir Zenginler fakirler’e yardım etmiyor,diye kızıyor,Çok garip.Tekrar söylüyorum İstisnalar kaideyi bozmaz.

Zengin ve Başarılı İnsanlar

 Başarılı İnsanlar Hikayeleri

John D.Rockfeller

16 Yaşında okulu bırakıp çok büyük bir hayalin peşine düşmüştür.Ölmeden önce 100 milyon dolar serveti olmasını isteyen Rockfeller bu hayalini ulaşmış, çok daha fazla serveti olduğu söyleniyordu.Petrol denilince akla ilk gelinen isim olmayı başardı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller

Horace Greeley

15 yaşında evi terkedip matbaacı da çırak olarak çalışmaya başladı.Hiç bir eğitim almadı.Buna rağmen Amerika da Cumhuriyet partisinin başkan adayı oldu.Zamanın en iyi ve başarılı gazetecilerinden biriydi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Horace_Greeley

William Shakespeare

Eğitim aldığına dair hiçbir belge yoktur.13 Yaşından sonra okulu bıraktığı söyleniyor.Fakat eserleri günümüzde çoğu yerde satılıyor.Sözleri ise insanlara ilham oluyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/William_Shakespeare

 

Ve Daha fazlası

——————————————————————————————————————————-

Bu listeye Churchill , Abraham Lincoln , Steve Jobs gibi bir çok kişiyi ekleyebiliriz.Burada vermek istediğimiz mesajı gayet iyi anladığınızı düşünüyorum.Okumak okul okumaktan ibaret değildir.Okumak,araştırmak , gözlemlemek ve tecrübe edinmektir.

——————————————————————————————————————————-

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyor ise Girişimcilik ve Başarı Hikayeleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.Motivasyonunuzu kaybetmemek için öncelikle sizin kendinizi eğitmeniz gerektiğini söylüyorum fakat bir nebze destek olmak amaçlı oluşturduğum İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir