Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanmak 

Youtube ile çalışmak ve büyük Para Kazanmak gibi düşünceleri olan arkadaşlarımın farkındalığını arttırmak için yazdığım bir yazıdır.

Youtube üzerinde tabi ki çok büyük paralar dönüyor.Yüksek takipçisi olan insanlar,çok iyi gelirler elde ediyor.Yüksek takipçisi olan insanların böyle para kazanmalarının sebebi,Markalar ile iş birliği yapmalarıdır.Markalar ile iş birliği yapmak ne demektir?

Aklınıza gelen büyük firmalar Enes baturla mı iş birliği yapar,Yoksa 20 bin takipçili bir kanalla mı?Tabi ki Enes batur ile yapar.Bu iş birlikleri nasıl oluyor? Örnek olarak Enes Batur’un videosunda giydiği ayakkabı markasıyla bile iş birliği yapıyor olabilir.Her ne kadar belirtmese de.Bundan dolayı aslında o büyük paraları kazananlar,yüksek takipçisi olan kanallardır.

Yeni açılan Youtube Kanalı / Para Kazanmak

Yeni bir Youtube kanalı açtığınızda benim tavsiyem yaklaşık 6 ay herhangi bir gelir beklentisi içine düşmeyin.Zaten Youtube katı yayın kuralları , sizin paylaşımlarınızı çok fazla kısıtladı,son yaptığı yayın kurallarıyla birlikte.Videonuz  için popüler bir müzik eklemek için o müziği  Remix yapmanız  ya da notaları ile oynamanız gerekiyor.Bu da sizin için uğraştırıcı bir işlem olacaktır.

Bunlar küçük şeyler tabi ki.Öncelikle Youtube üzerinden para kazanmak istiyor ve bu işe gönül veriyorsanız,kazanacaksınız.Zorlu bir süreç olsa da.

Youtube ile Para Kazanmak / Ne kadar kazanırım ? 

Size burada  tahmini ortalama kazancınızdan bahsedeceğim.50 bin takipçiniz olana kadar Youtube sizin için bir iş,hayatınızı geçindirebilecek tek yol olmayacaktır.Çünkü; gerçekten çok düşük rakamlar kazanılıyor.Yazının başında dediğim gibi herhangi bir marka ile çalışmıyor,olacaksınız. Sadece videonuzda youtube kendi reklamlarını ekleyebiliyorsunuz.Buda çok fazla bir gelir sağlamıyor.Çoğu kişi Youtube adblock kullandığı için reklamlarınız görülmüyor bile. Fakat her ne kadar net bir sayı söylemesek de 50 bin takipçili bir kanalın haftada 2 video attığını düşünüyorum.Ve her videosunun 50 bin izlendiğini tahmin ediyorum.Bu kişinin aylık kazancı maksimum 50 dolar civarında olacaktır.Yaklaşık 300-350 TL kazancınız olacaktır.Fakat 50 bin takipçi üstüne gelen bir kanal devam ederse, aç kalmaz.Çünkü; Sizinle iş birliği yapacak ,reklam verecek çok fazla kişinin size ulaşacağı evredesinizdir.

Youtube Para Kazanmak
Youtube içinde Ek İş Yapmak

Dedim ya 50 bin takipçi ve üstündeyseniz aç kalmazsınız.Tam da öyle eğer belli bir kitleniz var ise ve izleniyor iseniz o doğrultuda başarılarınızın devamını dilerim.Youtube içinde ek iş yapmak olayı şöyledir:

  • Herhangi bir ürün satan kişinin ürününü pazarlamak 
  • Admitad üzerinden satış ortaklığı alıp , kanalınızdan paylaşmak.Ürüne göre değişse de ürün satışı başına %3-%10 arası değişmektedir.Admitad ne olduğu ve nasıl kayıt olunduğu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Videolarınızın altına reklam verildiğini belirtip,Farklı youtube kanallarının reklamını yapabilrsiniz.Ya da onlarla iş birliği yapıp kanalınızı büyütebilrsiniz.

Buradan Blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

erkeklerdesoruyor.com sitemize baktın mı bakmadıysan bakmanı öneririm.Sitemizde erkekler etkileşim kuruyor.Tecrübelerinizi ve sorunlarınızı paylaşabileceğiniz bir sitedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir