Yabancı dil öğrenme

Yabancı Dil Öğrenme / İngilizce

Yabancı dil , İngilizce öğrenme konusunda Bir çok teknik ve öğrenme çeşidi yazıldı,söylendi.Hepsinin tek bir ortak noktası var ki , hangi yolu seçersen seç hepsinde süreklilik göstermen gerekiyor.

Eline ingilizce türkçe sözlük alıp öğrenmeye çalışsanda , Yabancı bir arkadaş edinip sohbet etsen de hepsine süreklilik göstermen , çabalaman gerekiyor.Bu yüzden yöntemler arasından hangisini seçersen seç,süreklilik göstermen gerekecek.

Süreklilik göstereceğinizi düşünüyorum ve sizlere, bana geri dönüşü yüksek olan yöntemleri yazacağım.

Yabancı Dil Öğrenme – İngilizce Yöntemleri

  • Yabancı Arkadaş Edinme
  • Evet, Herkesin söylediği o yöntem.Dil , dile değerek öğrenilir.Yurt dışına gitme fırsatınız varsa ne güzel.Yoksa bir arkadaş edinin arkadaşlarım.Konuşarak öğreneceksiniz.Hadi bir düşünelim.Evinde bilgisayar başında kelime ezberleyerek ingilizce öğrenmeye çalışan kişi mi hızlı konuşur. İngiltere’nin karanlık sokaklarında hayatta kalmaya çalışan kişi mi İngilizceyi daha hızlı konuşur?.
  • Tabi ki aynı şartlarda değiliz.Herkes Yurt dışına gidemeyebilir.Ama o insanlarla iletişime   geçebilirsiniz. Cambly buna ön ayak oluyor.Sadece cambly değil , cambly reklamı yapmıyorum.
  • Arkadaşlar hepinizin şehrinde yabancılara özel yapılan turlar oluyor.Hatta bu turların çoğu ücretsiz oluyor.O turlara gidebiliyorsunuz.Oradaki yabancılarla iletişime geçebilirsiniz.Açıkçası İngilizce,hayatınızın bir parçası haline gelmesi lazım.
  • ‘airbnb adlı siteden Türkiye’ye gelen turistler ev arıyorlar.Onlar ile iletişime geçip evlerinizi açabilirsiniz.Arkadaş edinip belki ilerde onların ülkesine siz misafir olursunuz.
  • Udemy Kursları
  •  Bir Yabancı Dil öğrenmek aslında kesinlikle % 75 sizin elinizdedir.Sadece %25 dış etmenler,hızınızı arttırabilir.Youtube,Udemy gibi platformlarda , İngilizce Eğitimine yer veriyor.Youtube platformunda çok fazla geri dönüş alamadım.Bunun sebebi ise , Herhangi bir düzen içinde ve ya sistematik ilerlemiyor.Ya 300 derslik 4.sınıftan beri gördüğümüz müfredat var.Ya da 10 Dakikada İngilizceyi öğrenin tarzında videolar vardı.
  • Udemy de ücretsiz dersler aldım.Ve sadece bir kere ücretli bir eğitim aldım.Bir kişinin çok fazla faydasını gördüm.İngilizce öğrenme sürecimi ve yaptığım hataların farkına varmamı sağladı.Onun sayesinde nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmiştim.Bu kursu da şöyle bırakabilirim.Faydalanabilirsiniz.
Yabancı Dil Öğrenme
 Kitap Almak İşe Yarıyor Mu?

Piyasaya sürülen ve neredeyse her instagram hesabında reklamı yapılan kitapları duymuşsunuzdur.İngilizce kelimelerin ,Türkçe okunuşuna kadar kitabın içinde yazıyor.Görselleştirme tekniği ile ingilizceyi öğretileceği düşünülen bu kitapları merak edip bende aldım.Yaklaşık evimde 1 senedir duruyor.İşe yaramıyor mu ? diye soranlar için şunu söyleyebilirim.

Sözlük kullanmıyorum.Sözlük ihtiyacımı karşılıyor.Bütün kelimelere yer vermişler.Yaklaşık 7500 kelime var gerçekten, o konuda tebrik ederim.Fakat  benim görüşüm o kitapları alıp bitirmekle İngilizce öğrenilmez. Para Tuzağı olduğunu düşünüyorum.

Özet geçecek olursak,Yeni Yabancı arkadaş ediniyoruz.Sistematik ilerlemek için belirttiğim udemy kursuna katılıyoruz.Ve Kendimize inanıyoruz.

Buradan Blog Ve Yabancı Dil Öğrenme yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Buradan Yabancı Dil Eğitim Tavsiye edebileceğim Kitabı bırakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir