Sosyopat ve Psikopat İnsan

Sosyopat ve Psikopat İnsan Özellikleri

Sosyopat İnsan

Sosyopat İnsan zehirli bal gibidir,Psikopat insanlardan ayıran en önemli özellikleri de budur. Zehirli bal dememin sebebi , çevresi tarafından çok fazla ilgi görür ve sevilir.İnsanları etkileme ve manipüle etme yetenekleri üst düzeydir,çünkü.Hayatlarına birçok insan girer ve çıkar.Çünkü Sosyopat İnsanlar genelde toplumsal kurallara aykırı takılan kendi kuralları olan ve cool gözüken insanlardır.Bu yüzden çevresinde çok dikkat çekmeyi başarır.En önemli özellikleri yalan atmaktır. Herhangi bir sohbet esnasında kafasında bir yalan canlandırabilir ve bunu gayet normal bir şekilde anlatabilir.Normal insanların değil bunu düşünmesi anlatırken bile çekinip kızaracağı yalanları çok havalı bir şekilde süsleyebilirler.Ve benmerkezcilerdir.

 

You dizisi Joe Sosyopat Bir İnsan ve Sosyopat Psikopat İnsan Özellikleri

Örnek olarak; Bir adamı öldüren bir sosyopat düşünelim.Ona yaptığının yanlış olduğunu söylediğinizde yaptığının bir sebebi olduğunu ve kimsenin onu anlamadığını söyleyebilir.Gerçekten de öyledir.İçsel dünyasında suçluluk psikolojisi yaşamazlar.Ve hatta kendinin doğru olduğunu çevresindekilerin onu sevmediğini bile düşünebilir.Bir başka örnek ise ; Bir Sosyopat arkadaşından borç istiyor.O Parayı kullanıyor ve geri ödemiyor.Çünkü ; umrunda değil.Ve Arkadaşı o borcu istediğinde bir şekilde ona kötü bir insan muamelesi yapabiliyor.Bir sosyopat’a göre Dünya onların etrafında dönüyor.

Psikopat İnsan

Psikopat İnsan özelliklerinin en önemli özelliği Empati yapma özelliklerinin olmamasıdır.Normal bireyler karşısındakinin ne hissettiğini bir şekilde anlayabilir.Fakat Psikopatlar karşısındaki insanın ne hissettiğini kestiremez veya umrunda olmaz.Psikopat insanların utanma , sıkılma gibi özgüvensizlik belirtisi olan davranışları sergilermezler.Bu İnsanlar tarafından çekici bir davranış olarak görünür.Psikopat kişilikler de pişmanlık duygusu yaşamazlar.Ve günlük hayatta çok fazla sıkılırlar.Sıradanlıktan uzaklaşırlar.Çevresinde ki çoğu insanlara zarar verirler,bu onlara yetmezse hayvanlara sürekli zarar verirler.

Örnek olarak ; Bir Psikopat bir cinayet işlediğinde öldürdüğü kişinin yanında rahatlıkla uyuyabilir. Onun için hiç ürkütücü bir durum değildir.Çünkü Psikopatlar çok soğukkanlı ve hissizlerdir. 

Psikopat İnsan Özellikleri Sosyopat lardan farkları

Sosyopat ve Psikopat İnsan arasındaki Farklar

SOSYOPAT

PSİKOPAT

  • Vicdan açısından içlerinde küçük bir ses vardır.Çok küçük bir vicdan duyguları vardır.Yaptığı yanlış bir davranışın yanlış olduğunu biraz da olsa biliyor.Fakat bu onun davranışını değiştirmesini sağlamıyor.
  •  Psikopatlara göre aktörlük çok iyi yapamazlar.Psikoloji adamlarına göre sosyopatlar’a nasıl hissediyorsa öyle davranıyorlar,denilmiştir.Hesap kitap yapmakta çok iyi değillerdir.
  •  Sosyopat bir suç işlediğinde elleri terleyebilir.Soğuk kanlı görünseler de ,içsel korku yaşayabilirler.
  • Vicdan duygusu hiç yok.Ve içinde hiç bir ses onu durdurmaya çalışmıyor.İnsanları birer eşya olarak görüp kendi yararına kullanabiliyor.Sosyopatlar’a göre vicdan duygusu yoktur.
  •  Aktörlerdir.Karizmatik ve çekicilerdir. Her ne kadar sizi umursamasalar da sizinle ilgilenip çekici gözükürler.Soğuk bir şekilde hesap kitap yaparlar.
  • Suç işlediklerinde onların korku duygusu daha da azalır.İşledikleri suçlar onlara haz verir.Ve herhangi bir şey hissetmezler
Psikopat ve Sosyopat İnsan Doğulur mu ? İle ilgili bir konuşma 

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Blog ve Kişisel Gelişim yazılarımıza göz atabilirsiniz.İnstagram adresimizi takip edebilirsiniz.Ve kaynak aldığım ve yazılarını incelediğim uzman psikolog Beyhan bey’in sitesine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir