Scrivener Yazarlar için Program

Yazarlar Scrivener Programı Harika ! 

Scrivener Nedir ?

Scrivener programı , Yazarlar için hazırlanmş harika bir programdır.Yazarlar , genel olarak Word programını kullanıyor.Fakat: Scrivener programını kullandıklarında aldığım tepkiler hep , neden daha önce bunu keşfetmedik,Bu çok büyük bir nimetmiş tarzında yorumları oldu.Gerçekten de öyle.İlk 30 gün ücretsiz olan bu program ardından ücretli oluyor.Fakat 30 gün sonra para vermek istemeyen kişiler gene aynı işlemi yapıp bedavaya kullanabiliyor Benim tavsiyem bu büyük emeğin karşılığında ücretini verip Premium paketi kullanmanız.

Yazarlar için Ekstra özellikleri nelerdir ? Scrivener 

Bir roman yazdığınızı farz ediyorum.Bir yazıyı yazıp ardından onu tekrar kontrol etme ve geri dönüp düzeltme şansı veriyor.Yazılarınızı bölüm bölüm ayırabiliyorsunuz.Bu şekilde yaptığınız kurguya uyup uymadığınızı tekrar kontrol edebiliyorsunuz.

Örneğin : Giriş,Gelişme,Sonuç Grupları oluşturup bu grupların içine bölüm bölüm yazılarınızı  kaydedebiliyorsunuz.Bu da size büyük bir fayda sağlıyor.E-Kitap yazarlar ‘ ı için ise Pdf ve Epub formatına dönüştürme özelliği aktifdir.Bu da sizin için büyük bir nimettir.Kitap kapağı hazırlama gibi bir çok özellik barındırıyor.Yazılarınızı imla ve noktalama işaretleri uyarısı yapması ise Scrivener programının baklavası diyebiliriz.

Yazarlar Scrivener nedir

Scrivener Nasıl İndirilir ?  / Yazarlar

Çok kolay kurulumu vardır.Buradan indirip kurulumu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazarlar Senaryo da yazabilirsiniz.

Senaryo yazma seçeneği de olması bu programı kullananlar için bağımlılık yapıyor.O kadar güzel kolaylıkları var ki , senarist olmayan adamın senarist olası geliyor.Bu program kesinlikle Yazarlar tarafından kullanılması ve keşfedilmesi gereken bir uygulamadır.Ve son olarak Yazdığınız yazıları masüstünde bir klasörde kaydetmesi ,yazılarınızın kaybolmaması için güvenliğin üst düzeyde olmasını sağlamıştır. 

Yazarlar ‘ ın  Scrivener Kullanımını 20 Dakikada öğrenin

Türk kaynaklara baktığımda gerçekten yok denecek kadar az.Olanları incelediğimde ise kullanmak isteyenlere çok bir şey kattığını düşünmüyorum.Yazarlar , Programı gerçekten tam anlamıyla kısa sürede öğrenmek istiyorsanız,sizinle paylaşacağım videoyu türkçe altyazı yapma seçeneğini açarak izlemenizi istiyorum.Gerçekten tam anlamıyla programı çözeceksiniz.

Bu tür yazılar hoşunuza gidiyor ise Girişimcilik ve Eğitim yazılarımıza göz atabilirsiniz.Bu yazıları yazmadan önce kendimi eğitiyorum.Ardından sizin bilgi edinmenizi sağlıyorum.Sizin farkındalığınızı arttırmaya çalışıyorum.Bundan sonrası sizin kendinizi eğitmenize kalıyor. Bu yüzden sınırlı kalmayıp araştırın.Yukarıdaki video sizin çoğu sorularınıza cevap verecektir . Kesinlikle izleyin !

İnstagram adresimizi takip ederseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir