Podcast Dinlemek İsteyenler

Podcast Dinlemek İsteyenler 

Podcast Nedir ?

Dijital yayın, web’deki bir tür radyodur ve Podcast Dinlemek İsteyenler, Ofise giderken ,gün içinde boş zamanlarında ve hatta çalışırken dinlenilebilir.  Video veya blog girişi gibi amaçladığınız ilgi grubunun düşünülmesinin tamamını gerektirmeyen bir dinleme aracıdır.

Dijital yayınlar normal olarak bir düzenlemedeki sahneler olarak, düzenlemenin içindeki çeşitli mevsimlerle kesintili olarak oluşturulur. Konular zamana, gündeme veya düzenlemeye göre değişebilir.

Önceden kararlaştırılmış bir uzunluk, tekrarlama, konum, stil, yaratım seviyesi veya başka bir şey yoktur.

Uzunluklar birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişir. Nüks, her çiftten uzun bir süre gün geçtikçe değişebilir. Birkaç düzenleme, bir performans sahibi veya çeşitli toplantı sahipleri tarafından kolaylaştırılabilen toplantı, konuşma ve bölümleri içerir.

Bazı web yayınları hiç değiştirilmez ve ihmal edilebilir donanımlarla yapılırken, bazıları uzman bir stüdyoda kaydedilir ve sponsorluk ile birlikte profesyonelleşir.

Dijital bir kayıttan çoğunlukla tahmin edebileceğiniz şey, belirli bir düzenlemede veya potansiyel olarak belirli bir noktada veya farklı ilgili konularda sözlü olarak ifade edilen bir anlatımdır. Konunun ne olduğuna ve katkısız saptırma, motivasyon, eğitim, rehberlik veya farklı bir şey arıyorsanız, merak ettiğiniz her şey için podcast bulabilirsiniz.Ve Podcast Dinlemek İsteyenler günümüzde daha çok Spotify uygulamasını tercih ediyor.

Podcast Dinlemek İsteyenler

Podcast Dinlemek İsteyenler Nereden Dinleyecek ?

Dediğimiz gibi günümüzde daha çok Podcast Dinleyecileri Spotify tercih ediyor.Çünkü; Spotify üzerinde podcast’e özel kategori açılmıştır.Ve içinde çok fazla yayıncı bulunmaktadır.Tabi ki Spotify popülerliğini de unutmamak gerekir.Spotify’dan başka Podcast Dinlenilecek Yerler ;

 

-Castbox

-Podcast’ler

-Google Podcasts

Podcast sadece Ses mi Yoksa Video Var mıdır ?

Genel olarak Podcastler sadece mp3 formatın da yayınlanır.Fakat bazı kişiler tercihine göre video veya bir görsel ekleyerek ekranı süsleyebilirler.

Podcast Spotify Dinlemek İsteyenler için en iyisi

Radyo İle Podcast Arasındaki Farklılıklar

Radyo ile Podcast arasındaki en önemli fark aslında her ikisininde belli bir niş hedef kitlesi olmasıdır.Çoğu kişi radyo denilince aklına çalınan müzikler ve hangi frekans da ne tarz müzik çalındığı aklına geliyor.Radyo yayıncılığı aslında müzik dinleyici hedef kitlesine hitap ediyor. Fakat ; Podcast niş hedef kitlesi ise daha çok bir bilgi ya da röportaj dinlemek üzere Podcastler’ini açıyor.Ya da bir komedi sohbeti. İkisinin en büyük farkları hedef kitlelerinin farklı olması.Ve en önemli farklarından biri ise Siz istediğiniz konuyu istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.Bir Radyoyu açtığınızda o an ne sunuyorsa onu izliyorsunuz.Fakat podcast öyle değildir.Sadece izleyicinin ruh haline göre listeden istediği konuyu izlemesine kalmıştır.

Dinlemek İsteyenler için Podcast Önerileri

Kesinlikle önereceğim bir podcast olan ve hayal gücüne dayalı bir konusu olan  ‘Zamanaltı’ Podcast Tiyatrosu olarak anılıyor.İçinde 3 kişinin seslendirdiği ve dinlerken hayret edeceğiniz bir konusu vardır.Zaman Makinesi yaratıp hitler zamanına gitmeyi konu alıyor.Buradan podcast’e ulaşabilirsiniz.

Ve felsefi sohbetlere dayalı bir konu içeren Açık Radyo’nun yayımladığı Normalin Sınırları Podcast’ini kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim.Ufkunuzu ve bakış açınızı değiştireceğini tahmin ediyorum.

 

Bir yayıncı olmak isteyenlere Fiyat Performans Ürün Önerileri

Başlangıçta her ne kadar amatör olsanız da seslerinizin anlaşılır çıkması için bir mikrofon ve P,R gibi harflerin patlamaması için Mikrofon Filtresine ihtiyacınız var.Sizlere Başlangıç seviyesinde kitle kazanana kadar sizi götürecek ürün paylaşacağım.Ve kitle kazandıktan sonra biraz daha yatırım yapalım,dediğiniz zaman alabileceğiniz ürün tanıtımı yapacağım.

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Blog ve İş Fikirleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir