Pinterest Gücü Trafik Yaratmak

Pinterest Gücü Trafik Yaratmak

Pinterest Gücü

Pinterest ‘ in Gücü şuan o kadar popüler ve yüksek ki İnstagram , Twitter , E-ticaret yaptığınız ürün ya da web siteniz de Trafik Yaratmak isteyenlerin kesinlikle kullanmasının gerektiği bir platformdur. Ve diğer sosyal medyalar’dan Pinterest ‘ i ayıran özellik herhangi bir takipçi büyütmenize gerek yoktur.Benim Pinterest hesabım da bir ay kullandıktan sonra paylaşımlarımın görünme sayısı 5 bin olmuştu.Yani siz bir fotoğraf paylaşıyorsunuz.Ve fotoğrafınız kullandığınız etiket ve kelimelere göre bir havuza düşüyor.Ve o havuzda ki gönderileri aratan bütün insanlar size erişebiliyor.

Pinterest ' in Gücü ve Trafik Yaratmak

Trafik Yaratmak 

Günde belki 3 – 4 pin paylaşacağız.Ve en ideali budur,bence.Resimlerimizi paylaştıktan sonra resmi bir link’e yönlendirebiliyorsunuz.Kesinlikle fotoğrafın olduğu bir link’e gönderin.Eğer ki bir kadın resmi paylaşıp , Ekonomi ile ilgili sitenize yönlendirme yaparsanız,kesinlikle hiç bir faydası olmayacaktır.Hatta bir daha insanların karşısına çıkarsanız hatırladığın da tıklamayacaktır,bile.

Evet , kadınlar ile ilgili paylaşımlar , pinterest üzerinde daha çok tutuyor.Kadın kullanıcısı daha çok olduğu için.Fakat bunu kullanacaksak doğru bir şekilde kullanacağız.Pinterest üzerinde paylaştığımız gönderileri instagram hesabınızda bulundurursanız , insanlar sizi takip edecektir. Demek istediğim şey kesinlikle kadınlar üzerinden bir Trafik yaratın demiyorum.Ben bu sitemin yazılarının görsellerini paylaşıyordum.Ve çok az bir hedef kitle olmasına rağmen , 5 bin kişiyi göründüm.Ve 80’e yakın tıklama aldım.Çok az belki ama ilk ay için bence muhteşem ve sitenize insan çekmenin en kolay yolu diyebilirim.Ya da sosyal hesaplarınıza. 

Pinterest Gücü ve Trafik Yaratmak Daha fazla hit

Pinterest Gücü ile Trafik Yaratmak ve Para Kazanmak

Pinterest kullanıcılarının büyük bir kısmı platformu reklam yapmak için kullanıyor.Ayakkabıcılar , Dövmeciler , Takıcılar , Affialete yapanlar hepsinin reklam yaptığı tek platform diyebilirim . Özellikle dövmeciler iyi kitle yakalıyor.Çünkü ; dövme yaptıracak her insan pinterest girer ve dövme modellerine bakar.Neyse , konumuz bu değil . Düşünsenize bir ayakkabı paylaşıyorsunuz. Ve o ayakkabıyı ilk defa görüp beğenen kişi fotoğraf’a tıklıyor ve satın alma linkinde.O ayakkabı aslında Satıcının instagram hesabında da var ama Pinterest ile daha çabuk karşısına çıkarabiliyoruz. Ve instagram , Twitter , Facebook kullanıp etkileşim alamayan bir çok kişi gördüm. Fakat Pinterest ile etkileşim yakalayamayan kimseyi görmedim . Pinterest bana para vermiyor , bu yazım için. Bayağı reklam yapmışım. 🙂

Pinterest Hesabı Açmak ve İşletme Hesabı Yapmak

pinterest.com adresinden rahatlık ile üye olabilirsiniz.Pin denen şey sizin gönderileriniz oluyor. Panolar ise paylaştığınız pinleri topladığınız ya da kategorize ettiğiniz alandır.Tavsiyem pinlerin konusuna göre farklı panolara yerleştirmeniz olacaktır.İnsanlar düzenli profilleri sever. Üye olduktan sonra instagram ve web sitenizi pinterest’e bağlayarak Sitenizde ve web sitenizde ki paylaşımlarınız otomatik olarak Pinterest üzerinden paylaşılacaktır.Girmeseniz bile olur yani. Fakat  bunu yapabilmek için işletme hesabınız olması gerekiyor.İşletme hesabı yapmak için ise Web siteniz olması lazım.İşletme hesabı yapma ve hesapları bağlanması nasıl olduğu ile ilgili video bırakıyorum .

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa girişimcilik ve motivasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.Kişisel Pinterest hesabıma göz atıp kafanızda bir canlandırma yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir