Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ?

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ?

Pasif Gelir Oluşturmak

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ? sorusunu bulmadan önce Pasif Gelir nedir ? sorusunu öğrenmemiz daha faydalı olacaktır.Çoğu kişi sabit bir maaş’a bağlı bir şekilde yaşar.Ve belli bir gelirleri vardır.Fakat ; Pasif Gelir kaynağı üreten insanlar , zamanında emek verip bir gelir oluşturmak için zaman harcamışlardır.Ve yıllar geçse bile aylık beklenmedik gelirler elde edebilirler.Bir zaman boyunca çalışıp veya yatırım yapıp ardından ömür boyu size gelir sağlayan gelire Pasif Gelir denir.

Pasif Gelir Yöntemleri Nasıl Oluşturulur ? Hangi Yöntemlere Yöneleceğiz

Döviz

Çeyrek Altın 2010 yılında 90 Tl’ydi.Bugün tam olarak 600 TL’ ye ulaştı.2010 Yılında bir üniversite okuyan genç belki sizin gibi pasif gelir oluşturmaya çalışıyordu.Ve altın alayım kalsın, dedi.10 adet çeyrek altın aldı,900 TL’ye.Yıllar geçti 2020 yılında bir araba almak istiyordu.Fakat aylık 2500 TL Maaş alıyor.Ve evini ucu ucuna geçindiriyordu.Fakat aklına 10 adet çeyrek altını olduğu geldi.Ve değeri 6000 TL Olmuş.2aylık maaşından fazla ve onu bu para çok rahatlatacaktır.Sadece zamanında o parayı yoksaydı ve yatırım yaptı.

Aynı şekilde Dolar,Euro yatırımı yapan insanlarda hiç bir zaman uzun vadede zarar görmemiştir.Her zaman Dolar, 2010 yılında 1TL’ydi.Bugün tam olarak 7TL. O yüzden birikiminizin bir miktarını dövize yatırım yapın.

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur Dolar Kuru yatırımı

Kripto Paralar

Çok fazla ilgilenilmiyor veya antipatik geldiğinin farkındayım.Fakat gelişen teknoloji ve bilim ile birlikte ileride yakın zamanda kağıt para kullanılmayacağı çok belli bir durum.Artık dijital bir para birimi oluşturulacak ve kullanılacak.Yani bakkallar bitcoin ile satış yapacak.Komik geliyor değil mi ? Ama öyle.O yüzden bitcon,etherium gibi para birimlerini yatırım yapabilirsiniz. Risk diğerlerine göre daha fazladır. Bunu belirtmek istiyorum . Diğerlerine göre daha çok kazanabilirsiniz.Fakat risklidir.Güvenilir ve Kurumsal bir firma olan btcturk sitesinden işlem yapabilirsiniz.

Borsa , Hİsse Senedi

Hisse Senedi almak ve satmak doğru yapıldığında gerçekten  insanlara gelir elde ettiriyor. Çoğu kişi bu işi bir meslek haline getirmiş ve bilgisayar başında sadece borsayı takip ediyor. Fakat biz bunu yapmayacağız biz bir yatırım yapıp bize ileride gelir sağlamasına çalışıyoruz . O yüzden uzun vadeli yatırımlar yapacağız.Bir yatırım hesabı açıyoruz.Ve gelecekte büyüyeceğini ön gördüğümüz bir firmanın hissesine ortak oluyoruz.Ve Firma geliştikçe bizim paramız da çoğalıyor.Hisse senedi ile ilgili detaylı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulu Hisse Senedi İLE

Birikimi Olmayıp Pasif Gelir Oluşturmak İsteyen Kişiler 

E- Kitap 

Paranızın olmasına gerek yok.Bir E-Kitap yazıp ömür boyu satılmasını sağlayabilirsiniz.Ve ingilizce bir e-kitap yazdıysanız eğer bütün ülkelerde satılmasını bile sağlayabilirsiniz.Bu sizin uyurken bile para kazanmanızı sağlayacaktır.E-Kitap yazmak ve satmak ile ilgili yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

e-Kitap Yazmak ve Satmak

Google Adsense 

Bir site kurup veya youtube kanalı açıp düzenli olarak içerik paylaşmanız 5 yıl sonra videonun izlenmesiyle veya sitenizin görüntülenmesi size gelir sağlayacaktır.Tabi ki başlangıçta motive olamayabilirsiniz.Çünkü bunu yapan milyonlarca insan var.Fakat buna devam eden milyonlarca insan yok.O yüzden devam edip , sabırlı olursanız. 6 ay sonra ilk paranızın geleceğine söz verebilirim.6 ay her gün bir miktar zamanını ayır . Ve para kazanmaya başla.KURAL BU !

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ? sorusuna cevabı aslında Google adsense cevap vermiştir.İçerik üret ve ben size ömür boyu reklam geliri sunayım diyerek.

adsense-logo-terimler-ve-anlamlari
Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ile ilgili ALTIN  KURALLAR 

Bu altın kurallar pasif gelir oluşturmanızı kesin hale getirecek kurallarıdır.

-Uzun vadeli düşünün.Kısa vadeli düşünen insanlar teknik ve piyasa bilgisi olan insanlardır. Fakat hiçbir bilgisi olmayıp uzun vadeli yatırım yapan herkes kazanmıştır.

-Borç Para ile yatırım yapmayın.

-Panik yapmayın.Grafiklerin iniş ve çıkışlarına kafanıza takmayın.

-Yatırım yaptığınız paraya ihtiyaç duymayın.Ve o parayı unutun.İhtiyaç duyacaksanız yatırım yapmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir