Nasıl Mutlu Olunur ? Mutluluk Hayali

Mutluluk Hayali & Nasıl Mutlu Olunur ?

Mutluluk Hayali belki herkesin hayali fakat bunun üzerine düşünmediğimiz bir duygudur.İster 17 yaşında biri ol , İstersen 40 yaşında bir yetişkin bu soruyu herkes sorabilir ve düşünebilir.Küçük yaşlarda herkese sorulan bir soru vardı.Büyüyünce ne olmak istiyorsun? Kimi doktor , kimi polis , kimi öğretmen olmak istedi . İlk önce bir liseyi kazanma hayalin vardı,kazandın.Mutlu oldun 15 20 dakika . Ardından Üniversite de istediğin bölümü kazanmak istedin,kazandın.Belki 1 ay sevindin , mutlu oldun.En sonunda doktor olma hayalin gerçek oldu.Sizce bunlar olduğu için her doktor,öğretmen,polis ve diğer her hayal kuran insan şu an çok mu mutlu?

Mutluluğu hayal etmediniz,bunlar olunca zaten mutlu oluruz diye düşündünüz.Evet oldunuz da ama sadece o mutluluklar anlar dan ibaretti.O anlar gidince başka beklentiler içine düştünüz.Ve mutluluğu aradınız ya da mutlu olmadığınızı düşündünüz.

Yoğun bakım da ölüm yatağında olan  insanlara pişmanlıkları sorulduğunda çoğu yapamadığı şeyler den dolayı pişman olduğunu söylemiştir.Kimse yaptığı şeyler den dolayı pişman olduğunu söylememiştir.Çünkü ; bir hayalinizi  gerçekleştirmek için bir şeyler yapmanız gerekiyor.Yaparsanız da belki istediğiniz gibi olmayacak.Ama yapmazsanız kesinlikle olmayacak.

Mutluluk Hayali Kelebek walpaper

Nasıl Mutlu Olunur ?

Evet okuduğunda mutlu olman gerekiyor.Ben bunları gözümün önüne getirdiğim de mutlu oldum.Şimdi bir etrafına bak.Evde duvarlara bak .Kalacak bir yerin var , yuvan var.Biraz da şanslıysan ailen var.Şimdi diyeceksin ki kira da oturuyorum.Doğalgaz , elektrik faturası ayrı dert. Millet saraylar da oturuyor bizim halimize bak.Neden hep yukarıya bakıyorsun? Aşağıya bak ! Suriyeli bir ailenin yerine kendini koy.Hatırlıyor musun , sınır kapıların da çocuklarıyla nasıl yattığını,soğukta , yağmurda ne halde olduklarını.Ama pardon senin doğalgaz faturan çok pahalıydı.Mutluluk hayali çok da zor değil aslında.Sadece baktığımız yönü değiştirmemiz gerekiyor.Beklentilerimizi düşürmemiz gerekiyor.Bir sevgilin olsun istiyorsun,sonra evlenmek,yuva kurmak.Sevgilin oluyor,evleniyorsun,şanslıysan çocuğun oluyor.Fakat gene şikayetci oluyorsunuz.Çocuğum var hiç bir yere gidemiyoruz,gezemiyoruz.Neden hep şikayetciyiz. İstediğimiz şeyleri ,hayal ettiklerimize ulaştığımız da hevesimiz neden kaçıyor? İşte o mutlu anlarınızı hep iyiki diyerek ayakta tutarsanız,mutlu olursunuz.

Mutluluk Hayali Başkalarını izleyerek istemen doğru değil !

Neden aşağıya baktık , bizden daha iyi halde ve mutlu olduğunu düşündüğümüz durumda olan insanlara bakmadık?

Çünkü ; oraya bakmak seni sadece mutsuz edecektir.Orası mutsuzluk yönü ve oraya bakman senin hakkın değil ! Çünkü ; Lamborghini arabaya binen birinin o arabasını talep etmek,keşke demek senin hakkın değil.Kızacaksın belki bana ama o Lamborghini arabaya binmek için ne verdin ? Ne kadar emek verdin? Ve belki de başkasının ne şartlarda bindiği arabayı senin istemen ,hayal etmen çok komik.Mutluluk ; aşağıya bakarak elde edilir.Yukarıya bakarsak mutsuz oluruz. Ve mutluluğun en iyi formülünü soracak olursanız , kendinizi sevin ! 

Benim diyemediğin hiç bir şey için hak talep edemezsin.Eğer ki kolun kırıksa kolu kesilenlere bak !

Mutluluk için Harakete Geç !

Bir hayalin var ise onun için çaba sarf et.Ve Mutsuzluk yönü sen ol.Yukarıya baktığın da insanlar seni görsün.Bir çok hayal kurdun bunun peşine düştün veya düşmedin.İnsanlar belki sana ”çok uçuyorsun,yavaş ol” dedi.Dünyanın en zengin yeri Mezarlıklardır.Mezarlıklar’da hiç görülmemiş , anlatılmamış,yazılmamış bir çok eser ve hayal vardır.Sende o mezarlığa hayallerin ile birlikte gitme!

————————————————————————————————————————————–

Bu tarz yazılar hoşunuza gidiyor ise Gençlik ve Kişisel Gelişim sayfalarına göz atabilirsiniz.İnstagram adresimiz de günlük motivasyon paylaşımları yapılmaktadır.

Nasıl Mutlu Olunur ? Mutluluk Hayali” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir