Mini Dizi Önerileri / Uygulama Önerisi

Mini Dizi Önerileri 

Mini Dizi Önerileri yapacağımız yazımızda Dizi,Film izlemeyi seven,Fakat uzun sezonlu dizilere başlamak istemeyen kişiler izleyebileceği dizileri buradan bulabilecekler.Dizilerin türlerini paylaşacağım listede kendinize uygun türde yüksek puanlar almış ve benim beğendiğim dizilere ulaşabilirsiniz.

 

Sitcom / Eğlence Mini Dizi Önerileri

Freaks and Geeks

Freaks and Geeks dizisi çoğu Amerikan lise dizilerinde farklı olarak daha çok gençliğin gerçek halini yansıtmıştır.Farklı kültürden kişileri barındıran dizide eğlenceli bir olay komedisi vardır.IMDB puan 8.8 olan bu dizimiz 1 sezondan oluşur.Ve bitirdikten sonra zaman zaman arkadaşlarınıza önerip izleyebileceğiniz harika bir sitcom mini dizisidir.

freaks-and-geeks-Mini Dizi Önerileri

The Good Place

Bambaşka bir konuyu ele alan ve eğlence temalı dizimiz The Good Place 8,2 IMDB puanı almıştır.Dizi süreleri 20-30 dakika olan bu dizinin konusu öldükten sonra iyi ve kötü yerlere giden insanları ve iyi yerdeki kötü insanı ele alan bir dizidir.Eğlenebileceğiniz ve sürükleyici bir mini dizidir.

The Good Place Mini Dizi Önerileri

Gizem / Bilim Kurgu Dizi Önerileri

FREUD

Freud hayat hikayesini öğrenmek için izlyeceğiniz bir dizi olmamasını düşünerek, daha çok Freud hayatını bilen insanların hoşuna gidecektir.Fakat bilmeyenler de kesinlikle izleyebilirler.Hipnoz tekniği ve uygulamasını ele alan gizem ve gerilim  türündeki bu dizi 1 sezondan oluşur.IMDB puanı 6.6.

Freud Netflix Dizisi

Black Mirror

Şuan’a kadar izlediğim en güzel bilim kurgu dizisidir.Ben bu diziye Mini Dizi demek yerine Mini Film demek istiyorum.Çünkü ; her bölüm farklı bir hikayeyi ele alan ve her bölümde yapay zeka üzerinde durur.Bu yapay zeka üzerinden hikayeler oluşturup hayal gücümüzü geliştirmemize ve ufkumuzu açmamızı sağlar.Her bölümde verdiğim toplumsal mesajlarda ise anlayana demekle yetinmişlerdir.Diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Black Mirror Netflix Dizisi

11 / 22 / 63 

11 22 63 Mini Dizi

Stephen King ‘ in ele aldığı Dizide zaman makinesi ile geçmişe gidip bir olayın oluşmasına engel olmayı konu alıyor.Geçmiş ve Gelecek arasında gidip gelen kişinin yaşadığı harika ve 1 sezonluk bir hikayeden oluşuyor.IMDB puanı 8.2 olan bu dizi izlemenizi tavsiye ederim.

Bu dizileri Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.Mini Dizi Önerileri yazımızda izlediğiniz dizileri ve yorumlarınızı bekliyorum.Hepinize iyi seyirler,dilerim.Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa gençlik yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir