Kişisel Gelişim Film Önerileri & Enler Listem

Kişisel Gelişim Film Önerileri

Kişisel Gelişim Film Önerileri yazımız da , Ömür boyu bazı kişilerin hayatları ve kaçınılmaz olan olaylar ve insanlarla yaşadıklarını konu alan filmler listesini yaptım.

Kişisel Gelişimini tamamlamış insanlar , Dışsal olaylara karşı ustalık sahibi oluyor.Ve dış sesler onların umrunda bile olmuyor.İnsanı durduran harakete geçirmeyen şey aslında korku duygusu. Korkun seni ele geçiriyor.Öncelikle ne yapman gerekiyor ? Nereye gitmen gerekiyor ? bunu kendine sormalısın.Bunu sorduktan sonra ya bu şekilde olursa diye bir korku duygusu yaratmana gerek yok.O Korku duygusu ile devam edebilirsin.Hatta o duygu senin devam etmek ve daha fazla strateji yapman için yardımcı bile olacaktır.Neyse ben daha fazla kişisel gelişim yazısına devam etmeden sizlere film önerilerimi listeleyim.

 

Hayat Cesurlara Torpil Geçer ,kitabı hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz.Harika bir kişisel gelişim kitabıdır.

Kişisel Gelişim Film Önerileri 

1.Rocky ( 1976 )

Muhammed Ali ile Chuck Wepner maçını izleyen Stallone maçtan çok etkilenmiştir.Bu maçtan esinlenerek Rocky filmini yazmıştır.Rocky’i izlerken size vereceği motivasyon ve ilham sizi çok etkileyecektir.Rocky’nin 2. serisi kitap olarak yayınlanmıştır.Amazon ,Ebay gibi yerlerde satılmaktadır.

Kişisel Gelişim Film Önerileri Rocky

 

2.Tehlikeli Zihinler ( 1995 )

Öğretmenlik yapan bir ABD Denizcisinin  başarıya giden yolu öğrencilerine anlattığı ve Sistemi değil , kendinizi dinlemeniz gerektiğini anlatan harika bir gelişim filmidir.Gerçek bir hikaye filmi olması izleyenler de daha büyük bir etki bırakıyor.Filmi izlemek isteyenler buradan izleyebilir.

Kişisel Gelişim Film Önerileri Dangerous Minds

Bende İz bırakan Filmler bu öneriler listesinde, popüler filmler değil !

 

3. Kör Nokta (2009)

”The Blind side : Evolution of the Game ” Filmin’den uyarlanan evsiz bir çocuğun yabancı  bir aile tarafından büyütülüp NFL’de en iyi oyuncu seçilmesini anlatan harika bir kişisel gelişim filmidir. Aynı zamanda bu dizi Meb tarafından onaylanmıştır.Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

The Blind Side - Kişisel Gelişim Film Önerileri

 

4 . Good Will Hunting (1997)

Matt Damon ve Robin Wlliams’ın etkileyici oyunculukları ile içten gelen kötü seslerin üstesinden gelmek ve bunu anlamak için dahi olmaya gerek olmadığından bahseden ve kendi gelişimini sağlayan bir gencin hikayesini anlatan harika bir dizidir.İzlemek isteyenler buradan izleyebilirler.

Kişisel Gelişim Film Önerileri Good Will Hunting

 

5. Rudy (1993 )

Liseden sonra futbol oynamak isteyen fakat fiziksel yetersizliğinden dolayı çevresinde olamayacağını söyleyen insanlarla doludur.Hayallerinin peşinden gitmek isteyen Rudy azim ve gerçek hissiyat ile en çılgın hayallerin bile gerçekleşebileceğini gösterdiği bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririm.Diziyi izlemek isteyenler buradan izleyebilirler.

Kişisel Gelişim Film Önerileri Rudy
Seçtiğim Film Önerileri Neden hep eski Film ?

Aslında özellikle yaptığım bir şey değil.Eski kişisel gelişim filmleri diye bir başlık yapmakta çok saçma bence.Ama hepinizle aynı fikirde olduğumu düşünüyorum.Hababam sınıfı gibi bir film geldi mi ? Ya da Neşeli günler gibi keyif veren bir aile dizisi.Benim düşüncem gelmedi.Eski ve İlk eserler sanki daha gerçek ve daha çok şey anlatıyor,gibi geliyor.Ve size önerdiğim bu diziler, bende iz bırakan eserler olduğu için bunları paylaştım.Sıradan , popüler bir kişisel gelişim filmi paylaşmakta belki bir seçim olabilirdi.Fakat tarzım değil . Keyifli seyirler diliyorum.

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Kişisel Gelişim ve Motivasyon yazılarımıza bakabilirsiniz.

İnstagram adresimizi takip etmiyorsanız takip edebilirsiniz.Günlük motivasyon paylaşımları yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir