Kalimba Nedir ? Nasıl Çalınır ?

Kalimba Nedir ? Nasıl Çalınır ?

Kalimba Nedir ? Çok eski bir Afrika kökenli olan alet  günümüzde Game Of Thrones izleyicilerinin görmesi ve Ülkemizde yeni popüler olmasıyla birlikte Nasıl Çalınır ? sorusu ve öğrenme isteği gelmiştir.

Çoğu insan yüksek sesli davul gibi müzik aletlerinin Afrikaya ait olduğunu bilir.Fakat böyle Kalimba gibi yumuşak ve tatlı seslerin Afrikaya ait olduğunu bilmez.

Günümüzde Amerikanlar Kalimba aletine başparmak piyanosu da diyebiliyor.Baş parmak ile çalınan Kalimba öğrenilen en kolay müzik aletlerinden biri diyebilirim.Evde kendi başınıza öğrenebileceğiniz çok rahat bir müzik aletidir.

Hangi Kalimba yı Almalıyım ? Nasıl Çalınır 

1-Başlangıçta uygun fiyatlı bir Kalimba arıyorsanız 17 tuşlu ucuz Kalimba almaya kalkmayın.Çünkü ; Sizi pişman edecektir.Ve işinize yaramayacaktır.Ortalama 17 Tuşlu Kalimba Fiyatları 180-500 TL arasında değişmektedir.Daha ucuzları gerçekten sizin hem performansınızı hem de motivasyonunuzu düşürecektir.Fakat 180 TL’den ucuza alamazmısınız ? Tabi ki alırsınız. 8 Tuşlu bir kalimba ile başlayıp uzun bir süre bir çok parça çalabilirsiniz.Tavsiye edeceğim kalimbayı alabilir ve kullanabilirsiniz.Başlangıç için harika bir Kalimbadır.

2- Başlangıç Kalimbası olarak da 17 tuşlu almak istiyorum.Bir kere alıp çok daha uzun süre almak istiyorum , diyorsanız iki farklı Kalimba önereceğim gözatıp istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Kalimba Nedir Nasıl Çalınır

Kalimba Nasıl Çalınır ? Nedir ?

Dediğim gibi çalınması ve öğrenilmesi en kolay müzik aletlerinden biri diyebilirim.Peki nasıl öğrenebilirsiniz ?

Eğer ki bir miktar çok az seviye ingilizceniz varsa çok faydalı bir udemy kursu var.Bu kurs kesinlikle izlemeniz gereken yolu size adım adım anlatıyor.Ve öğrenmenizi çok hızlandırıyor.Bu kursa buradan ulaşabilirsiniz.

Notalarını ve hangi tuşları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için kalimbatr sitesine göz atabilirsiniz.Ve buradan çalmak istediğiniz notaları ve kalimba ile ilgili gönderilere göz atabilirsiniz.

Tabi ki Youtube Videolarını unutmayalım bir kaç tane Kalimba ile ilgili öğrenme odaklı videoları sizlerle paylaşacağım.Bu kanalları takip edip öğreniminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kalimba Dersleri videosu çeken dostumuzu izleyebilirsiniz.Sizler için faydalı olacaktır.Fakat en faydalı ve hızlı öğrenim için ilk paylaştığım udemy kursunun etkili olduğunu unutmayalım. Kalimba Nedir ve Nasıl Çalınır ? sorularına cevap vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur.

Bu tarz yazılar için Eğitim sayfasına göz atabilirsiniz.Ve mızıka çalgı aleti hakkında yazımıza göz atmak ister misiniz ? Mızıka Aleti Nedir ?

Kalimba Nedir ve Nasıl Çalışır ? / Kalimba Notaları

Kalimba Nedir sorusuna cevap bulmak için Kalimba tarihine bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir