HOW I MET YOUR MOTHER BLOG YAZISI 1. BÖLÜM

HOW I MET YOUR MOTHER

BİR ARKADAŞLIK SİTCOM DİZİSİ

Kalpleri sıcacık eden bir Lily ,Marshall,Ted,Barney,Robin arkadaşlık sitcom dizisi How I Met Your Mother hakkındaki fikirlerimi ve duygularımı belirtmeden önce dizinin konusundan biraz bahsedeyim.

Bu Dokuz sezonluk macera Ted Mosby adlı karakterin çocuklarına ceza olarak anneleri ile tanışmasını anlatmasıyla başlar.Kendisi ilk cümlelerde gençlik hayatından bahseder.Mimar olduğunu,hayatının mutlu geçtiğini,New York’da bir apartman dairesinde üniversiteden arkadaşları Lily Aldrin ve Marshall Eriksen ile yaşadığını söyler.Lily ve Marshall sevgililerdir ve o evin 3.tekerleği gibi hisseder kendini Ted.Dizinin ilk bölümünde Marshall’in Lily’e evlenme teklifi etmesiyle Ted’in de bir bakıma hayatı değişir.27 yaşında olan ve yalnız ölmek istemeyen Ted’İn evleneceği kadını bulacağı 9 sezonluk macera başlar.

How I Met Your Mother Dizisi Blo

How I Met Your Mother İzleri

Burdan sonra yazacaklarımda diziyi bitirdikten sonra oluşan görüşlerimi yazacağım.Bu yüzden eğer diziyi izlemediyseniz veya bitirmediyseniz okumayı burada bırakmanızı tavsiye ederim.Çünkü Spoiler yiyebilirsiniz.Eğer ki sayfadan şuan çıkacaksanız burada dizi yorumları mevcuttur göz atabilirsiniz.

Evet kaldığımız yerden devam edelim.

Öncelikle bu diziyi izlerken oldukça eğlendim ama yeri geldi , duygusallaştım.Gerçekten yeri geldi ,ağladım.Mesela duygulandığım sahnelere örnek verirsek 

Marshall’in babasının öldüğünü öğrendiği sahne ;

Bu bölümde bu sahneye kadar 50’den geriye sayan sayılar sahnelere gizlenmiştir.Ayrıca bu sahne  gerçekten beni çok fazla üzmüştü ki hatta bir söylentiye göre Jason Segel( Marshall ) , bu sahnenin senaryosunun böyle yazıldığını bilmiyormuş ve o gördüğümüz yer onun ilk tepkisiymiş.

Duygulandığım başka bir sahne ise Marshall’in , babasının son sözünü duyduğu sahneydi.Bölümün o sahneye ulaşana kadar ki kısımda bizi oraya çok iyi yönlendirmişler.Senaryo yazarının kalitesi gerçekten üst düzey.Bütün bölüm boyunca o telefondan iyi bir şey duyma isteğimiz bizi daha fazla duygusallaştırıyor.

İşte o sahne;

EN SEVDİĞİM KARAKTER HANGİSİYDİ?

Dizi her ne kadar Ted karakteri üzerine kurulsa da bu yazı da Marshall’ın üzerinde durmuş gibi oldum.Evet çünkü; Marshall karakter yapısı ve Lily’e olan aşkı diziyi dokuz sezon boyunca soluksuz izlememin nedenlerinden biri olmuştur.

Lily ve marshall evlendi

Evet dostlarım How I Met Your Mother dizisinin altına bu kadar yazı tabi ki diziye saygısızlık olur.Ama çok fazla uzun bir yazı yazıp sizlerin canını sıkmak istemedim.Bu yazı bu dizinin 1. Blog özeti olarak buraya bırakalım.

2.Bölüm için Blog yazıları sayfamıza bakabilirsin.

Diziyi izlemek isteyenler buradan ulaşabilir.

HOW I MET YOUR MOTHER BLOG YAZISI 1. BÖLÜM” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir