Hermann Hesse Kimdir ?

Hermann Hesse Kimdir? 

Hermann Hesse , Almanya’da doğan ve başta şiirlere ilgi duysa da ilerleyen yaşlarda psikoloji ve felsefeye yönelen bir yazardır.Kitaplarının çoğunda,İnsanların içsel dünyasına gitmeyi,onların kendi gelişimini sağlamak için kendini keşfetmesi gerektiğini hissettiren bir yazardır.Fakat kitaplarının çoğunda kendini araya özünü bulmak isteyen kişilerin  sonunda kötü durumlara maruz kalması Hermann Hesse nin karamsar kişiliğini ortaya çıkarmıştır.

Hermann Hesse çok sevdiğim bir yazardır.Çoğu yazardan farklı olarak romanlarında umut , hayal satmak yerine daha gerçekçi yazılar yazmaktadır.Bu da hayata bakış açımı geliştirme de çok önemli bir yer almıştır.Yazdığı Siddhartha kitabı ile Nobel Edebiyat ödülü almıştır. Kitap hakkında Siddhartha benim için Kutsal Kitaptan kat kat üstün bir ilaçtır,demiştir.

Yazarın tavırları,siyasi ve dini yönünden dolayı Almanlar tarafından çok sevilmeyen yazarımız,Sosyal kişiliği ve yardımlarıyla tanınıyor.

Hermann Hesse

Hermann Hesse Kitapları

Yazarın Kitaplarını kesinlikle ısrarla tavsiye ediyorum.Kişisel gelişiminizi doğru yönde etkileyeceğine inanıyorum.Romanlarında ki kişilerin içsel hayatını anlayabilirseniz, çok etkileneceğinizi düşünüyorum.

 Okuduklarım arasından sizlere ilk 4 etkisi büyük olan kitaplarını önereceğim.

Hesse kitaplarını kendime göre bir sıralamasını yapacak olursam şöyle olabilir:

  1. Demian 
  2. Siddhartha
  3. Gençlik Güzel Şey
  4. Çarklar Arasında

 Kitaplarını okuyan insanlar için seçici insan dersem bana çoğunuz kızacaktır.Ama gerçekten hayatım da çok büyük rol almıştır.Normal’i aşıp popülerliği belli bir mecra olan yazarın kitaplarını okursanız ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız aslında.Kitaplarını okuduğunuz da,Karakterlerin yerine kendinizi koyduğunuzda , aslında kendi hayatınızın kıymetini anlayabiliyorsunuz.Ya da karakter ile birlikte kendi yolunuzu seçmenize ön ayak olunuyor.Bu yüzden kitapları Ufkumu açmama çok sebep olmuştur.Rol model alınabilecek bir yazar olduğunu düşüyorum.Gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum.

Hermann Hesse Alıntı Sözleri

Kelimeler , yaşama sevincini , mutluluğunu gösteremez.

Eğer aşkın ne olduğunu anlarsan senin sayende

Bu tarz yazılarımız ilgini çekiyor ise Gençlik ve Blog yazılarımıza bakabilirsiniz.

İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.Motivasyon ve Girişimcilik üzerine günlük güzel gönderiler paylaşıyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir