Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitabı / Bircan Yıldırım

Bircan Yıldırım 

Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Bircan Yıldırım KİMDİR ? / Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabı yazarı Bircan Yıldırım  Denizli’de doğup İlk ve ortaöğrenimini Almanya’da tamamlamıştır.Bircan Yıldırım , İnsanlara verdiği pozitif enerji ve samimiyeti ile onların büyük sevgisini kazanmıştır.Aynı şekilde benimde.Çoğu yazımda Siyah renkli başlıkları kullanırım, fakat Bircan Yıldırım isminin renkleri siyah olmaması gerektiğini düşündüm.Çünkü bana bunu düşündürecek kadar enerjisi yüksek ve yaşamı her şeye rağmen seven birisidir.Yaşamı sevmek için ilk önce kendimizi sevmemiz gerektiğini her defasında söyler.En büyük yaşam felsefesi budur. Vizyonu bu felsefeyi tüm dünyaya yaymaktır.Bircan yıldırım isterse bence başarır.Herkes başarır , isterse.

bircan yıldırım Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Karakterini ve Hayata bakış açısını benimsediğim , Bircan Yıldırım aynı zamanda Youtube üzerinden takipçileri ile birlikte çalışmalar yapıyor.Ve onların her zaman yanında olduğunu hissettiriyor.

Bircan Yıldırım 

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitabı

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabı, Okuyanların içsel yolculuğa gidip,karakterimizin oluşumunu etkileyen, içindeki olumsuz olayları,yaşadıkları kötü hatıraları bulmamızı sağlar. Ve onlardan kurtulması için bizlere yardım ettiği bir yaşam terapisi kitabıdır. Kişisel gelişim kitabı olarak nitelendiriliyor.Fakat bir çok Kişisel Gelişim kitabı okuyan birisi olarak bu kitabı , bir kişisel gelişim kitabı olarak adlandırmak istemiyorum.Çünkü bu kitabı biz okumuyoruz,yaşıyoruz.

Nasıl Yaşıyoruz ?

Her Kitabı yaşıyoruz aslında fakat.Bu kitabı okuyanlar , okurken aynı zamanda uygulayıp hayatta ki karamsarlıklarını , içindeki nefret ve negatif enerjileri çıkarması için çalışma yapmamızı sağlıyor.Ve gerçekten ben bunun etkisini olumlu yönde çok fazla gördüm.

 

Bircan Yıldırım Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitabı Özet

Bircan Yıldırım , Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabının sloganı olarak yazdığı cümle şudur;

Uçurumun kenarındaysan cesaretli olmaktan başka çaren yoktur.

Bu cümleyi yaklaşık 10 dakika üstüne düşündüm.Hayatı bir uçurumun kenarına benzetmiş.Ve bizim hayatta cesaretli olmaktan başka bir çaremizin olmadığını söylemek istemiştir.

Dilhun , Vaveyla ve Logos kitabın içindeki karakterlerdir.Logos her insanın akılcı yönüdür.Fakat Logos insanların akılcı yönünü pek kullanmadığını ve Vaveylaya insanların akılcı yönlerini kullanması için onlara yardım etmelisin,der.Hikaye bu şekilde başlar.Kitaptaki Dilhun karakteri ise Hakan isimli kişiye aşkının sonucunda , Temiz kalbinin , iyi niyetinin nefrete dönüştüğünü söyler.Vaveylanın,Dilhun için seninle içsel yolculuğa gidip içindeki kök olumsuz olayı bulacağını söyler.Hikaye bu süreçte işlerken , bizde okurlen Vaveylanın , Dilhun için yapması gerektiği teknikleri uygulayabiliyoruz.Kitap 1,2 ya da 3 günde bitirilecek,okunup kenara konulacak bir kitap değildir.Ömür boyu hep yanınızda taşıyacağınız bir kitaptır.

Bircan Yıldırım Kitap Alıntıları

Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi? Düşer… İki kere de düşer,üç kere de.Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.Öfkeyle,rekabetle,küçümsemeyle,eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.Unutma ki, aradığın da seni arıyor.Yaşamın dümeni kendi ellerinde…Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.Uçurumlar , dümeni kıracağın rotayı verirler sana.İhtiyacın olan tek şey cesaret…Yola çıkmaya,yağmurda ıslanmaya,kahraman olmaya cesaret et…

Bu tarz da yazar ve kitap yazılarımız için Blog ve Gençlik sayfalarına göz atabilirsiniz.Bircan Yıldırım ,İnstagram ve Youtube sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hayat Cesurlara Torpil Geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir