Gta 5 Neden Ücretsiz Oldu ?

Gta 5 Neden Ücretsiz Oldu ?

Gta 5 ücretsiz oldu ve çoğu kişi indirdi fakat kimse Gta 5 Neden Ücretsiz Oldu? sorusunu sormadı.Bu yazımızda size bunun cevabını vermeye çalışacağız. 

Geçtiğimiz günlerde Epic Games platformunda premium paketi ücretsiz olan Gta 5, 1 haftalık süreyle ücretsiz satışa sunuldu.Steam’in en büyük rakiplerinden Epic Games bu hamlesiyle milyonlarca kullanıcıya erişti.Kullanıcılar hiç bir problem yaşamadan oyunu indirip onlıne bir şekilde oynamaya başladı.Bununla birlikte gelen Steam’den oyunu satın alanların hakları çiğnenmiş olacak.Oyun içi kullanıcı sayısı çok fazla arttığı için sunucu hataları oluşmaya başlayacaktır.Ücretsiz olan oyunu insanlar suistimal edip farklı e-postalara aktif edip,fazladan Gta 5 sahibi olmaya çalışacaklar.Oyun içi hile sayısı çok fazla artacak.Peki ;

Rockstar Games bunları öngörebileceği halde Neden ücretli bir şekilde çok yüksek satışlara ve popülerliğini koruyan oyunu Ücretsiz satışa sundu ?

 

Gta 5 Neden Ücretsiz Oldu ? Yakında çıkar kokusu !

Oyunu Epic Games’e satacak kadar gözden çıkarıldıysa bu demektir ki , Gta 5 üzerinden kazanacağımızı kazandık.Oyunu oynayamayanlara hem bir jest yapalım.Zaten oyun çok güzel oynayanlar bayılacak.Gta 6 çıkınca da Gta 6’yı alacaklar.Gibi bir reklam stratejisi izlemiş olabilme ihtimalleri çok yüksek.Fakat Steam bunu affeder mi ? Gta her ne kadar büyük bir platform olsa da Steam’de bi okadar büyük ve kullanıcısı olan bir platform.Steam Rockstar Games’in yaptığı bu haksızlığı unutmayacağını düşünüyorum.

Fakat Epic Games için başarılarının devamını diliyorum.Çünkü çok büyük bir ivme yakaladı.Gta 5’den sonra gizemli bir oyun daha ücretsiz olacak.Onu daha bilmiyoruz.Fakat sıradaki oyunda ortalığı karıştıracak bir oyun olacağını düşünüyorum.

Gta 5 Neden Ücretsiz Oldu 2

Gta  Nereden Nasıl İndiririz ? Ücretsiz bir şekilde 

Epic Games istemcisini bilgisayara indirip üye olup , Gta 5 oyununu ücretsiz bir şekilde kütüphanenize ekliyorsunuz.Oyunu indirdikten sonra Social Club’a üye oluyorsunuz.Ve indirdiğinizde Mail adresinize Rockstar Games’den gelen maili aktive ediyorsunuz.Ardından oyunda aktif bir şekilde , onlıne olarak oynayabileceksiniz. Fakat oyun 1 haftalığına ücretsiz olduğu için 21 Mayıs 2020 tarihine kadar indirmeniz gerekiyor.

Gta 5 Role Play Moduna’da girebilecek miyim? Neden Giremeyeceksin ki ?

Oyun full sürüm olduğu için 300 TL’ye satın alan bir kişi ile hiç bir fark olmayacaktır.İstediğiniz sürümü istediğiniz şekilde oynayabileceksiniz.

Gizemli Oyun Ne Olacak ?

Epic Games ilk defa gizemli oyun geri sayımı yapıp,popüler ve pahalı bir oyunu ücretsiz bir şekilde verdi.Sıradaki oyun bence aynı şekilde olacağını düşünerek Fifa 2020 veya Battlefield olabileceğini öngörüyorum.Bu sadece tahminimdir.

Bu tarz yazılarımız ilginizi çekiyorsa,Gençlik sayfamıza göz atabilirsiniz.Ve League of Legends yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir