Facebook Creator Studio Nedir?

Facebook Creator Studio Nedir?

Facebook Creator Studio Nedir? Sorusu’nun cevaplarını veren çok fazla Türk kaynak bulamadım ve sizler ile paylaşmak istedim.

Facebook Creator Studio sizlerin Facebook ve İnstagram sayfalarınızda ki gönderilerin analizini günlük aldığı trafiği ve kitlenizin nasıl olduğunu sizlere söyler ve sizleri için çok etkili bir analiz yapmış olur. Benim en sevdiğim özelliği ise İnstagram gönderilerimi iki ve üç günlük bir planlama yapıp instagram’a gönderileri otomatik olarak yollamasını sağlıyorum.Buna olanak sağlayan piyasa da bir çok site olduğunu biliyorum.Hatta Facebook,İnstagram,Twitter ,Pinterest hepsini birbirine bağlayıp gönderim yapan siteler de var.Fakat ben kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Çünkü bu uygulamalar,Facebook kadar güvenilir uygulamalar ve ya siteler olamaz.Sizlerin instagram,facebook bilgilerinizi verdiğiniz için ben Facebook’un kendi uygulaması olan Facebook Creator Studio’u kullanmanızı tavsiye ederim.

Özellikle işletme sahipleri ya da İnstagram içerik üreticilerinin kesinlikle kullanmasını düşündüğüm bu eklenti sizlerin düzenli gönderi atmanızı ve insanlara erişiminizi arttıracağını kesinlikle söyleyebilirim.

 

facebook creator studio nedir?

Facebook Creator Studio Nasıl Kullanabilirim?

  •  İlk önce Facebook.com/CreatorStudio adresine gideceksin
  • Ardından Facebook hesabınız üzerinden giriş yapacaksınız.
  • İnstagram adresinize gidip,Profili Düzenle ardından aşağıda Sayfa yazacaktır.Tıklayıp facebook sayfa oluştur, Var ise Creator’a bağlandığınız Facebook hesabınız üzerinden  sayfa seçeceksiniz
  • Artık İnstagram ve Facebook sayfanızı birbirine bağladınız.
  • Creator Studio’a girdiğinizde üst tarafta , İnstagram ve Facebook Logosunu göreceksiniz,oradan İnstagram logosuna tıklıyorsunuz.
  • Ardından Sol üst tarafta Gönderi oluştur butonunu göreceksiniz,tıklıyacaksınız.
  • İnstagram Gönderisi ya da İGTV seçeneği sunulacaktır,buradan hangisini planlamak istiyorsanız onu seçin,Ben gönderi paylaşımını anlatacağım
  • Gönderiye tıkladıktan sonra İnstagram da paylaşım yapıyormuş gibi , Açıklama girip , Konum ekliceksek konum girip Masaüstünüz de bulunan içeriği ekliyorsunuz.
  • Facebook ve İnstagram sayfanızda birlikte paylaşılmasını istiyorsanız,Facebook’ta paylaş butonuna tıklıyorsunuz.
  • Son olarak sağ altta paylaş butonu var.Eğer hemen paylaşmak istiyorsanız,Tıklayabilirsiniz.Planlayıp sonra gönderim yapmasını istiyorsanız,Paylaşın yanındaki aşağı yönlendirmesine tıklayıp planınızı yapabilirsiniz.

Facebook Creator Studio ve İnstagram Tavsiyelerim

Günlük İnstagram planlamalarınızı 5-6 Gönderi yapmanız sizin için iyi olacaktır.Ve her gönderinin altında ki etiketlerin aynı olmasını değil,Gönderiye uygun etiket olmasını öneririm.

Bu tarz da yazıları görmek için blog sayfamızı ve İnstagram hesabımızı takip etmenizi tavsiye ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir