Evde Spor Programı

Evde Spor Programı

Son zamanlar da çoğu kişinin Korona nedeniyle eve hapis olmasıyla birlikte Spor salonları kapanmış ve Evde Spor Programı arayışları artmıştır.Bu nedenle sizlere düzenli bir şekilde uyduğunuz da kendi vücut ağırlığınızla neler yapabileceğinizi görebileceğiniz bir program hazırladık.Bu programa sadece 30 gün sadık kalırsanız değişimi göreceksiniz.Ve programın zorluğunu arttıracaksınız.

Yemek Programı Hakkında / Diyet mi ? Disiplin mi ?

Herkes spor programının yanında bir de diyet programı isteyecektir.Arkadaşlar Diyet yapmak geçici bir süredir.Diyet yaptıktan sonra normal hayatınıza , eskiden aldığınız besinleri almanıza devam edersiniz.Benim uyguladığım ve sizlere tavsiye olarak verebileceğim şey şudur ki : Diyet yapmayın ! Disiplinli olun. Nedir bu disiplinli olmak ?

Eğer ki dediğim şeyleri yaparsanız.Hem kendinizi çok sıkmamış olacaksınız.Hem de farkında olmadan fit bir görünüme ulaşacaksınız.Yapmanız gereken şeyler şunlar :

-Hayatınızdan Tatlıyı tamamen çıkarın.

-Beyaz ekmeği hayatınızdan tamamen çıkarın.Günde 2-3 dilim ekşi mayalı ekmek tüketin.

-Fast Food Ürünleri hayatınızdan çıkarın.Ayda bir kendinizi motive etmek için tüketebilirsin.

-İçecek olarak sadece su tüketin.Cola zero her ne kadar zararlı olsa da kalori olarak 0’dır.

Evde Spor Programı - Fast Food Yasak

İşte Evde Spor Programı 

  • Plank 

Bu hareket sizlerin en etkili hareketleriniz arasında bir numara ve ilk hareketiniz olacaktır.Direnci kuvvetli arkadaşlar ilk gün 1 dakika ile başlayabilir.Spordan uzak kişiler ise 30 sn ile başlayıp gün gün arttırabilirler.Vücudunuzun her yerinin zangır zangır titrediği bir harekettir.Her gün bu hareketler başlıyoruz. 

Evde Spor Programı - Plank
  •  Burpees 

Plank kadar etkili fakat plank’in 5 katı daha yorucu bir harekettir.Bu hareketi hiç bir alet hiç bir spor salonunda yapamazsınız.Siz yapabilirsiniz , sadece. Direncine güvenen insanlar ilk gün 12*3 set , spora yeni başlayacaklar ise 8*3 set yapabilirler.Bu hareketi tam olarak anlamanız için yapılış videosunu aşşağıya bırakıyorum.

  • Şınav

Göğüs gelişimi için kesinlikle yapılması gereken bir harekettir.Plank ve Burpees’den sonra çok fazla abartmadan 8*3 set yapıp bitirebilirsiniz.

  • Mekik

8*3 set ile karın kasları gelişimi ve yağ yakımı için dördüncü hareketimiz için mekik kesinlikle yapılmalıdır.

  • Son olarak İp atlama 

İp atlama ya da ip atlama şansınız yok ise bir yastığı koyup sol ve sağ olmak üzere yan atlayabilirsiniz.Gene aynı işlevi görecektir.Başlangıç için 12*4 önerimdir.Kişi kendine göre ayarlayabilir.

Evde Spor Programı Hakkında Son Söyleyeceklerim

Bu Spor Programı ile birlikte bir ay sonra kendinizdeki değişimi kesinlikle göreceksiniz. Dediğim gibi beslenme disiplininizi kontrol edebilirseniz,1 ay içinde kendinizde ki değişimi gördüğünüzde yorum yapmanızı istiyorum. Başlayacak kişiler için.Ve benim yazdığım set sayılarını siz günden güne arttırabilirsiniz.İlk günden sonra ağır ağrılarınız olacaktır.Hareket dahi edemeyebilirsiniz.Fakat programa ara vermiyorsunuz.Sadece ağrı geçene kadar tekrar sayılarını azaltabilirsiniz.

Bu tür yazılar ilginizi çekiyor ise Spor ve Motivasyon sayfamıza göz atabilirsiniz.

İnstagram sayfamızı takip etmediyseniz günlük motivasyonunuz için paylaşımlar yapıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir