E-Kitap yazacaklara Tavsiyeler

E Kitap Yazacaklar için Tavsiye 

E Kitap Nedir? Yazacaklar için Getirileri Nasıldır?

E-Kitap Yazacaklar için öncelikle bilmesi gereken şey ; E-Kitap Nedir,Nasıl Yazılır ve Nerede Satılır? Soruları olduğunu biliyorum.Ve bu yazıda size bunlar hakkında bilgi vereceğim.

Çoğu yerde görüyorsunuz , E-Kitap yazın , Ömür boyu para kazanın.Bir kere yazıyorsunuz,Ölene kadar parasını yiyorsunuz.Tarzında yazılar görüyorsunuz.Evet,kısmen öyle aslında ,Bir kerelik yazıyorsunuz ve doğru yerlere kitabınızı teslim ederseniz,Güncellediğiniz sürece ömür boyu size pasif gelir oluşturuyor.Fakat bu kadar kolay mı?

Hayatı boyunca eline kitap almamış,kitap okuma alışkanlığı olmayan kişiler hala yazımı okumaya devam ediyorsanız,şu andan itibaren okumayabilirsiniz.Çünkü; Okursanız E-Kitap yazamayacağınızı anlayıp bir miktar üzülebilirsiniz.Sizlere hayal satmayacağım.Fakat Kitap okuyup geliştirebilirsiniz.Ve anlatacak bir şeyleriniz var ise bunu gerekli teknik bilgiyle kağıda dökebilirsiniz.Şu aşamada düzenli olarak okuyun.

E-Kitap Yazacaklar

E Kitap Yazacaklar için Yol Haritası

1. Plan Yapın

Öncelikle ne anlatacağınızı bulun ve Şu an bir word dosyası açın ya da bir kağıt kalem alın.İlk olarak ne anlatacaksanız. Onu küçük kısa bir paragraf ile özetini yazın.Ardından ise bu kısa özeti bir sayfalık özet haline getirin.Bu elinizde iyi bir taslak olacaktır.

2.Kurgunuzun Temellerini ve Karakterlerinizi iyi belirleyin.

Karakter ve Hikayenizin Kurgusu yazmaya devam etmenize kaleminizin hızlanmasına yardımcı olacaktır.Karakterlerinizin tiplemesini yapmanız ise ilerleyen bölümleri yazarken Ne yapabileceğini kestirmenize yardımcı olacaktır.

3.Düzenli Yazın.

Başlangıçta herkes çok hızlı başlıyor.Hızını alamayıp günde 2000-3000 kelime yazıyor belki.Fakat kendinize günlük 1000 ya da 2000 gibi kota belirleyip,buna her gün uyarsanız E-Kitap ne zaman bitecek bunu kestirebilirsiniz.İlham beklemeyin.Bu bir disiplin işidir.

4.Bitirmeyi Bilin

Bazen yazarlar kurguya kendini o kadar kaptırıyor ki durmayı bilmiyorlar.400 500 Sayfalık E-Kitap yazıyorlar.Yapmayın dostlar başka kitaplara saklayın kelimelerinizi.Kalın Kitaplar’ın tercihi daha az oluyor.Ve hikayeniz bittiğinde okur ‘ne oldu şimdi? ‘ demesin.Bittiğinde okur da bir iz bıraksın. Onlara bıraktığınız bir iziniz olsun.Para kazanacaksanız eğer değsin.Çünkü ; iz bırakmazsanız kitabınız kötü yorum alacak ve satılmayacaktır.

E Kitap Yazacaklar Para Kazanmak İçin Tavsiyelerim

1.Kindle

İngilizceniz yok ise kitabınızı kendiniz çeviremeyeceksinizdir.Fakat kitabınızın elinde İngilizce Çevirisi olması gerçekten sizin gelirinizi 4’e katlayacaktır.Çünkü ; Kitabınızı Amazon Kindle üzerinde satmanız demek bütün dünyaya satmanızı sağlıyor.Ve Kindle sadece İngilizce E-Kitap kabul ediyor.Kindle da bir kitabınız var biraz da tutturduysanız,Artık aç kalmazsınız. 

2.Google Play

Kitabınızın Türkçe versiyonunu Google Play üzerinden satışa sunabilirsiniz.Google Play’in bir dezavantajı şudur ki: Eğer kitabınız olumsuz yorumlar alıyorsa kitabınızın puanı düşecektir. Ve sizin kazancınızı olumsuz etkileyecektir.Google Play kesintisi bile artacaktır.İyi yorum almaya bakın.

E- Kitap yazmak herkesin harcı değildir.Bu Tarz yazılarımız hoşunuza gidiyor ise Blog ve Girişimcilik yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Buradan ise İnstagram adresimizi takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir