E-Kitap Satarak Para Kazanmak

E-Kitap Satmak 

Para Kazanmak 

E-Kitap ile Para Kazanmak

E–Kitap yazarak Para Kazanmak hakkında paylaşacağımız bilgileri konuşmadan önce size E-Kitap’ın serüvenini anlatalım.2007 yılında Amazon şirketinin Kindle adlı E-Kitabı ile piyasaya çıkan bu yenilik popüleritesi yükseldi.Bu dönemde 10 yıl sonra herkes E-Kitap okuyacak.Tarzında öngörüler de bulunmuşlardı.Fakat E-Kitap okuyucusu , Normal Kitap okuyucularının önüne geçemedi.Tabi ki kullanan kitlesi artış sergilese de insanların çoğu farklı düşünüyor.Kitabı eline alıp kağıt kokusunun verdiği huzuru daha çok seviyor,daha samimi olduğunu düşünüyor.Bu yüzden o kadar popüler olmayan ama belli bir mecraya hitap ettiği için girişimciler tarafından çok fazla yaklaşılmayan bu yöntem sizleri bu alanda önünüzün daha açık olduğunu gösterebilir.Bunun üzerine Para Kazanmak nasıl oluyor.Nasıl kitap yazılıyor,tarzı sorulara cevap vereceğiz.

 

E-Kitap Nasıl Yazacağım ?

Bu Onlıne İş Modeli’nin size hiç bir maliyeti olmayacak.Tek yapmanız gereken bilgili hissettiğiniz bir alanda onlıne bir kitap yazmak olacak.Bu kitap satması için İnsanların buna para ödemesi için tabi önemli hususlar var.Benim size tavsiyem , Eğer müşterilerde hızlı bir etki bırakmak istiyor iseniz Aciliyet duygusu yaratmanız gerekir.Ve rasyonel olmayan duyguları aktarmanız gerekir,satış aşamasında.Örnek olarak bir yabancı dil öğrenmeyi çok kolay bir şekilde öğretme farklı bir yoldan gittiğinizi belirtmek olabilir.Ya da aşk acısını geçiren 10 formül tarzında bir pazarlama olabilir. Ya da kolay yoldan para kazanmak gibi örnekler verebilirim.Demek istediğim insanlarda acil alma duygusu yaratmanız gerekmektedir.Ve son olarak tavsiyem E-Kitap kullanıcılarının çoğu bir roman ya da şiir kitabı almıyor.Satılanlar genel olarak bir bilgi birikimi isteyen tarzda kitaplar oluyor.

Hazırlanma Aşaması ve Paylaşılacak Platform

  1. Bilgi birikiminiz olan bir konu belirleyin,ve üzerine araştırma yapın.
  2. Bir Kitap düzenine sadık kalın ve Konu bütünlüğünü sağlayın.Bu düzen nedir içindekiler bölümü , Konu başlıkları, Telif Hakkı uyarısı tarzında bölümler oluşturun.
  3. Yazarın kim olduğunu okuyuculara paylaşın.Hikayenizi anlatın.
  4. Ne olursa olsun okuyucuların problemlerini çözmeye odaklanın.Ürününüz sattıkça talep gördükçe fiyatını yükseltebilirsiniz.
E-Kitap Yazmak Ve Para Kazanmak
 
 
Para Kazanmak Kolay mı?

Nasıl para kazanılıyor onu söyleyiyim.Ona göre kolay ya da zor olduğuna siz karar verin.E-Kitabınızı yazdıktan sonra belli mecralara , idefix,kitapyurdu,google play gibi site , uygulamalara başvurup kitabınızı satması için veriyorsunuz.Fiyatı 2 TL ‘ de olabilir.100 TL ‘ de optimum bir fiyat belirlemek tabi ki sizin elinizdedir.Fakat talebi arttıkça bence fiyatını arttırın.Faydanıza olacaktır.Eğer ki ingilizceniz varsa kesinlikle İngilizce bir içerik oluşturun.Ve KindleAmazon’da satışa koyun.Ömür boyu dünyanın çoğu ülkesinde kitabınız satışa sunulsun.Ve geliriniz sabit kalmasın.Bir kere yazıyorsunuz, ve ömür boyu satışta oluyor.Bence harika bir şey. Şuan popülerliği çok fazla değil ama yazımın başında belirttiğim gibi bazı konular için aynı şey söylenmiyor.Hangi siteye nasıl koyabilirim sorularınızı en aşağıda bırakacağım youtube videosu ile cevaplayacağız.

Para Kazanmak , Girişim hakkında yazılarımız ilgini çekiyor ise Girişimcilik ve İş Fikirleri kategorilerimize göz atabilirsiniz.Aşağıya bu yazımız hakkında kendinizi geliştirmeniz için udemy kursları bırakacağım.Önerdiğim fiyat – performans kurslarıdır.

Buradan İnstagram sayfamızı takip edebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir