Dropshipping Nedir ? Nasıl Yapılır?

Dropshipping Nedir?Stoksuz Satış?

Dropshipping nedir ? 

Dropshipping karşılığı stoksuz satış olarak nitelendirilen , Ucuza al pahalıya sat mantığıyla çalışan bir satış yöntemidir.

Süreç Nasıl İşler?

Dropshipping de süreç şu şekildedir ; Siz herhangi bir internet sitesinde gördüğünüz ürünü  (Alibaba,Aliexpress,Walmart,Amazon) aynı şekilde farklı bir e-ticaret sitesine koyduğunuz zaman ürün oradan satıldığı takdirde siz ürünü ilk olarak gördüğünüz siteden alıyorsunuz.Ve sizden alınan adrese kargo yollatıyorsunuz.

Örnek olarak; Ben Alibaba.com adresinden çok ucuz bir saat buldum.Aynı ürünü Amazon da  beş dolar fark ile koydum.Bana getireceği maliyetleriyle birlikte ürün 3 dolar kar ettireceğini fark ettim.Amazon da benim ürünüm satıldığında Ben ürünü alibaba.com üzerinden satın alıp benden satın alan kişiye amazon üzerinden ulaştırdım.Sadece bilgisayar başında aracılık yapmış oldum.Süreç bundan ibarettir.

GÜNÜMÜZDE DROPSHİPPİNG NASILDIR?

Youtube , Udemy gibi platformlarda çok fazla eğitim setleri ve kaynak olsa da ben stoksuz satış yönteminin çok düşük kar oranları getirdiğini ve çok büyük kazançları olmadığını düşünüyorum.Her ne kadar başlangıç için düşük sermaye ile girişilen bir iş olsa da bu alan da çok fazla zaman ve az paralar kazanılacağını düşünüyorum.

Bunun nedeni şudur ki ; Gelişen İnternet kullanımı ile birlikte insanlar bir ürün almadan önce hangi sitede daha ucuz , hangisi daha ideal bunun araştırmasını yapabiliyor.Hatta sırf bunu yapmaları ve ulaşmaları için buna özel İnternet siteleri bile açılmıştır.Benim Tavsiyem hayal tüccarlarına inat stoksuz satış alanına çok fazla yatırım yapılması taraftarı değilim.

Yeni başlayanlar ve düşük sermaye ile girenler için başlangıç girişimi olarak görüyorum.

Dropshipping ile ilgili samimi bulduğum ve  sizlere faydalı olacağını düşündüğüm dropshipping ile neler yapılabilir?Ne kadar kazanılabilir ? gibi sorulara rahatlıkla yanıt bulabileceğiniz bir video olduğunu düşünüyorum.Buradan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir