Coca Cola Bilinmeyen Sırları

Coca Cola Sırları Bilinmeyen 10 Sır

 1886’da Dr. John Smith Pemberton adlı bir ilaç uzmanı tarafından kurulan Coca Cola Bilinmeyen Sırları hakkında bir yazı paylaşacağız.

Kökeni olduğu için dünyadaki en büyük ve en zorlayıcı organizasyonlardan birini aldı. İçeceklerini sevin ya da nefret edin, herkes Coca Cola’nın ne olduğunu bilir. Her durumda, çok sayıda kişinin bilmediği şey, bu dünyaca ünlü içeceğin arkasındaki donuk tarih ve gerçeklerdir.

Coca Cola Bilinmeyen Sırları Listesi 

1-Su Kıtlığı

Bir bütün olarak Coca Cola’yı yapmak için özel bir formülün sessiz kaldığını anlıyoruz. Muhtemelen sonsuza dek olmasa da, bir süre bu sessizlikte kalacaktır. Coca Cola’ya yerleştirilen her şeyi bilmesek de, kuşkusuz su kullandıklarının farkındayız. İçeceklerin çoğunu susuz yapamazsınız, bu yüzden şekerli içeceğin içinde bir ton su olması şaşırtıcı değildir. Buna rağmen, düzenli olarak pis su alma sorunları olan ülkelerde bir soruna dönüşüyor. Coca Cola’nın sadece bir kabını yapmak için çok fazla su gerekiyor ve bu, daha az şanslı ülkelere giriş yapmadı. Çünkü Coca Cola üretim tesisleri nedeniyle sıvının tamamını harcıyor. Sadece bireyler içmek için yeterli suya sahip değildir, ancak üretim için daha fazla suya ihtiyaçları vardır, bu da aynı şekilde sulamayı bitirmeleri ve dayanmaları gereken üretmeyi yapmaları anlamına gelir.Su Kıtlığı oluşumuna sebep olan fabrikaları bizi etkileyen en büyük Bilinmeyen sırları arasında bulunur , kesinlikle.

 
Coca Cola Bilinmeyen Sırları ve Su Kıtlığı

2-Çalışan Ölüyor

 Kolombiya’daki birkaç Coca Cola montaj hattı işçisinde yaşanan olaydır. 1986’daydı ve gün, paramiliter toplantının yakınından bireylere doğru bir sürü vahşi insan tarafından tuzağa düşürüldüğünde gün genellikle tipik olarak başladı. Bir Kolombiyalı Coca Cola yetkilisi, çalışanları terk etmeye çalıştı, Çalışanlar ise yetkiliyi katleterek yaralamaya çalışsalar da yaralayamadılar. Bu, Coca Cola’ya nihai bir teklif veren paramiliter toplanmasına neden oldu: sakin olun ve bırakın veya ölüceksiniz,dendi. Açıkçası, işçiler üretim tesisini olabildiğince hızlı terk ettiler, burada toplanma endüstriyel tesis üzerinde kontrol altına alındı ve kendi tesislerini yaptılar. Coca Cola, her şeye rağmen, bu katliamın neden her halükarda unutturulduğu için ve hayır yaptıkları için analiz alıyor. Ayrıca uzun vadede işleme tesisi bir kez daha açıldığında, ilk uzmanların büyük kısmı ateşlendi.

Coca Cola Sırları Bilinmeyenler İşçiler Öldürüldü
Bilinmeyen En Gizli Sırları / Amacımız Kötülemek Değil Gerçekleri Söylemek

3-Yanlış Reklam 

Coca Cola’nın açıkça dünyadaki en büyük ferahlık organizasyonu olması gerekiyor. Şimdi, muhtemelen oldukları söyleniyor. Buna rağmen, büyüklükleri, makul bir şekilde beklenebilecek kadar nakit akışı elde etmek için organizasyon satın almalarını engellememiştir. Hindistan’da 1977’de meydana gelen şey budur. Coca Cola, Hindistan’a uzatılmaya başlamıştı. Trajik bir şekilde, düzenledikleri kadar iyi çalışmadılar. Neredeyse hiç kimse ürünlerini satın almadı ve Coca Cola bir ton nakit kaybetti, bu yüzden daha fazla para kaybetmeden önce ayrıldılar. 1977’de Thums Up adlı Hintli bir organizasyon ortaya çıktı ve kendi köpüklü içeceklerini sattılar. Coca Cola, başka bir organizasyonun yerini alması için açık kapıyı terk etmişti. Coca Cola Thums Up organizasyonunu satın alıp yeniden markalaştı. Bu, bireyleri nakitlerini Thums Up’a verdiklerine inandırdı, ancak Coca Cola’nın cebinde gerçekten rüzgarlar. Bu, Coca Cola’nın Coca Cola’yı herhangi bir olayda bireyler olmadan sattığını ve kabul ettiğini gösterir.Bilinmeyen sırlarından biride budur.Bunların hiçbiri insanların göz önüne getirilmemiştir.

Coca Cola Plastik Atık ve Yanlış Reklam

Coca Cola Olmak Sır Gerektirir !

4- Agresif Satış Taktikleri

Biz bir uzmanlık olarak sesin tamamını seslendiriyoruz. Aynı şekilde, Coca Cola’nın buna karşı tamamen cesaret kırıcı olduğu durumlar dışında, her gün bir miktar içmemiz gerektiğini fark ediyorsunuz. Ancak Coca Cola’nın tek yapması gereken, bireyleri su üzerinde kola içmeye zorlayarak beklenebilecek kadar nakit akışı sağlamaktı. Bunu yapmak için, H2NO adıyla geçen bir savaşa ittiler.Bu haçlı seferi, sunucuları , yorucu, eski suyun aksine müşterilere Coca Cola’yı ittirmelidir. Coca Cola, suyun temelde müşterileri tüketeceğini ve  mırıltı hissetmelerini tercih ettiğini söyleyerek kafelerine sokmaya çalışıyordu. Muhtemelen müşterilerin hem Coca Cola’ya hem de kafelere uzun vadede kazanç sağlayacak olan beslenmeye daha fazla para harcayacağını kabul ettiler. Bu aslında Coca Cola’nın muhalefetini düşürmesi için bir yoldu: su. Bu şekilde rakiplerini düşürerek agresif bir bilinmeyen satış biçimini sergiliyordu.Bilinmeyen Sırları listemize ekleyebiliriz.

Agresif Satış Taktikleri Cola

 

 

5-Sağlık Sorunları

Coca Cola içmek seni öldürür mü? Fazla içtiğiniz için, tabii ki yapabilir. Coca Cola, Yeni Zelandalı bir bayan,  öldüğünde analizinde Cola’nın etkisi ile  karşılaştı. Sadece otuz yaşındaydı ve günlerinin büyük çoğunluğunu Coca Cola’nın birçok şişesini içmekle geçiriyordu. Bayanın vücudunu izleyen Yeni Zelenda Başbakan’ı, çok sayıda rahatsızlığının Coca Cola fiksasyonuna geri bağlanabileceğini söyledi, bu da konuyu gündeme getirdi.Coca Cola ne kadar bağımlılık yapıyor? Birçok kişinin Coca Cola’yı birkaç kez içtiğine dair bir belirsizlik yok yine de, kuruluş tarafından tek bilinen şey, kendi ürettikleri teknikler o kadar bağımlılık yapan şeydir ki, bir yetişkinin ölümüne neden olabilir.

Sağlık Sorunları Şekerli İçecek

6-Çocuklara Yönelik Pazarlama

1990’lı yıllarda Coca Cola, ürünlerini satmak için daha genç yaşlara ulaşmaya çalışıyordu. 90’lar  yediğimiz ve içtiklerimizle ilgili şeylerin yavaş yavaş değiştiği zamanlardı, ancak Coca Cola çocukların okulda iken eşyalarını ve içtiklerini anlamak ve doğrulamak için çalıştı. Cola, söz konusu okullarda içecek satma hakkını elde ediyor. Bu, bir New York okulunun  işaretiyle bir arenaya kavuşmasını sağladı. Daha sonra okullardan,birçoğunun ne kadar istenmeyeceği olabileceğine bakılmaksızın, öğeleri çocuklara sunmaları istendi. Okullar, süt ve doğal ürün suları gibi içecekler satma şansından ve daha az nakit almaktan dolayı colaya yöneldiler.

Çocuklara Yönelik Pazarlama

7-Başlangıçta Kokain İçermesi

Coca Cola içeceklerinde kokain izleri içeriyordu. Okullarda duyduğunuz aptal şehir efsanesi gibi gelebilir. Ancak gazlı içeceğin ilacı içerdiği doğrudur. İçeceğin ne kadar öne çıktığı konusunda sayısız anlaşmazlık var, ancak gerçek şu ki Coca Cola, ürünlerinde koka yaprakları kullanıyordu.Ve bazıları hala yaptıklarını söylüyor. Bu yapraklarda, kokain alkaloidi bulacaksınız. Bu, elbette, kokain oluşturmak için kullanılabilir. 1903’te şirket, kokaini içeceklerinden yavaş ama emin bir şekilde çıkarmaya başladı.Esas olarak birçok beyaz Amerikalı, Coca Cola’yı satın alan çok sayıda Afrikalı Amerikalı.  Beyaz Amerikalılar, bunun ilaç dolu sıvıyı tüketen insanlar tarafından saldırıya uğrayacağından korkuyordu, bu yüzden Coca Cola yapraklardan devam etti

COCA KOKA YAPRAĞI
Cola Yapımında Tıp Çalışmaları bile yapıldı !

8- Yanıltıcı Tıp Çalışması

Coca Cola örgütü, keşif bölümü çalışanları talihsiz davranışlara karşı tavır aldıkları için birkaç yıl önce bir saldırıya maruz kaldılar. Coca Cola, sürekli olarak istenmeyen şekerli içecekleri geliştiren bir organizasyon olarak işaretlenmiştir. Coca Cola’nın içecekleri çok fazla şeker içerir ve bir bütün olarak şekerin şişmanlığı tetikleyebileceğini biliyoruz. Coca Cola, her durumda, bireyleri temelde kilo yapacağını söyleyen araştırmacıları finanse ediyordu. Birçok kişi, Coca Cola’nın kural olarak, şekerli içeceklerin nasıl zarar verebileceğinden tam olarak bahsetmediği için paylaştıkları bilgilerle çok uçuk olduğunu garanti etti. Örgüt, ağırlığın kalorileri azaltarak yönetilemeyeceğini, bu da çok sayıda beslenme uzmanının çelişkili olmasına yardımcı olamayacağını söyledi.Günümüz de gelişen internet ve sosyal medya ile birlikte farkındalığın arttı.Ve baş edemeyen örgüt Zero kavramını getirmiştir.

Bilinmeyen Sırları paylaştığımız firmamızın hiç bir şekilde kötü anlamda etkilenmesi değildir.Amacımız zamanında şartlar veya durumlar bunları yapmalarına mecbur kılmış olabilirdi.Bu yüzden yaşanılan ve bilinmeyen gerçekleri sizlere sunduk

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Blog  yazılarımıza gözatabilirsiniz.Pinterest ve İnstagram adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Starbucks gelişimi hakkında yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Coca Cola Bilinmeyen Sırları Yazısına Yorum Bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir