Cbü İşletme Burak Özdoğan Girişimcilik Final Soruları

Cbü İşletme Burak Özdoğan Girişimcilik Final Soruları

Cbü İşletme Burak Özdoğan Girişimcilik Dersi Final soruları hakkında yazımızda 2020 yılında Teams uygulaması  üzerinden sorulan soruları sizinle paylaştık.5 Kredili Girişimcilik dersi biliyorum ki hepiniz için çok önemli hadi şimdi sorulara geçelim.

Cbü İşletme Burak Özdoğan Girişimcilik Dersi Soruları / Final

Girişimcilik Dersi Celal Bayar Üniversitesi İİBF
GİRİŞİMCİLİK DERSİ FİNAL ÖDEVİ

Adı Soyadı:

Öğrenci No:

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Emre Koyuncu, askeri amaçlı kullanımların yanı sıra posta dağıtım sektöründe veya eğlence için kullanılan İnsansız Hava Araçlarına (İHA) yönelik yapay zekâ çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İTÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmalarda, küçük boyutlu İHA’larda bulunan mikro işlemciler üzerinde yapay zekâyı çalıştırdıklarını belirten Koyuncu, “Yapay zekâyı İHA’lar üzerinde çalıştırarak, onları otonom bir şekilde engellerden kaçabilme, bir orman alanında uçabilme, bir mağaraya girip çıkabilme gibi agresif kontrol yöntemleriyle donattık” dedi.

1. Yukarıda açıklanan girişimin sahibi siz olsaydınız ve finansal desteğe ihtiyaç duysaydınız hangi finansman modelini tercih ederdiniz? Hangi modeli seçtiğinizi, diğer modelleri neden seçmediğinizi ayrıntılı biçimde “kendi düşünceleriniz çerçevesinde” anlatınız.

2. “Sizce”, yukarıda sözü edilen girişimin rekabet stratejisi nasıl kurgulanmalıdır? Rekabet stratejisini konu alan dersimizden yola çıkarak ayrıntılı biçimde açıklayınız.

YUKARIDAKİ METİNDEN BAĞIMSIZ 3 SORU DAHA / GİRİŞİMCİLİK FİNAL SORULARI 

3. Bir anaokulu sahibi olduğunuzu varsayın. Yüksek gelir seviyesine sahip bir mahallede, tam kapasite çalışan ve iş modelini oturtmuş, memnun müşteri ve çocuklara sahip para kazanan bir ana okulunuz var. Pandemi sürecinde anaokulunuzu kapatmak zorunda kaldınız. Müşterileriniz de hizmet alamadıkları bir okula para ödemek istemiyor. Bu süreçte işinizi nasıl pivotlarsınız? Pivotlama tanımını açıklayarak başlayın, sonrasında işinizi karlı biçimde sürdürmek için ne gibi adımlar atacağınızı detaylı biçimde açıklayın.

4. Bir melek yatırımcı olsaydınız, yatırım kararlarınızı alırken hangi değişkenlere dikkat ederdiniz? Pandemi sürecinde yatırım yapmak zorunda olsanız yatırım portföyünüzde hangi tür girişimlerin yer almasını isterdiniz?

5. Bu dersten ne öğrendiniz diye sorduklarını varsayınız. Bir cümle ile ne öğrendiyseniz açıklayınız.

 Burak Özdoğan hocamızın Girişimcilik dersi Final Soruları hakkında yazımız umarım sizlere fayda sağlamıştır.Soruların çözümü ile ilgili bahsedecek olursam Burak Özdoğan , sorularının çoğunu derste işlediği örnekler üzerinden soruyor.Bu yüzden dersleri gitmenizi ve dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Girişimcilik ve Eğitim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir