Bursa Gezilecek Yerler ve Otostop Çekerek Gitmek

Bursa Gezilecek Yerler Ve Otostop ile Gitmek

Bursa Otostop Tecrübem – Gezilecek Yerler

İzmir’de bir aralık akşamı arkadaşım ile okul hayatı,gelecek kaygısı hakkında fazla kötümser konuşmanın ardından arkadaşım bir şey izletmek istedi. Bursa ya Otostop ile gidip Uludağ’da kayak yapan insanların videosunu gösterdikten sonra ne kadar da eğlendiklerini gördüm.Ve Bursa Gezilecek Yerler hakkında araştırma yaptım.

 Arkadaşıma dönüp ”Hadi Gidelim” dedim.Tabi Öğrenciyiz istediğimiz zaman istediğimiz yere gidebilecek imkanımız yok.Diye düşünüyorduk ama varmış. ” Otostop ” Hadi gidelim dedikten sonra arkadaşım nasıl gidiyoruz.”Paran var galiba” dedi.”Hayır” dedim.Otostop ile gidicez.Hani arkadaşlarınız sizi yansıtır.Arkadaşlarınızın ortalamasınızdır ya işte tam da öyle.Kendisi de benim gibi anı yaşayan ve istediği şeyin peşinde koşar, özgürdü.”Tamam nezaman?” dedikten sonra bende ”Üç gün sonra gidelim” dedim.O üç gün boyunca Bursa gezilecek yerler hakkında araştırma yaptım.Onlar hakkında zaten bahsedeceğim.

izmir bursa otostop ve gezilecek yerler

Cuma sabahı 5’te İzmir – Üçyol’dan yola çıkıp ilk rotamız Bornova kavşağı oldu.Bornova kavşağında çok fazla öğrenci Manisa kavşağına gittiği için çok fazla araç oraya alışmış ve orada el kaldırmadan bile durabiliyorlar.Otostop Çekme tecrübemizin olmamasından dolayı duran araçlara nereye gidiyorsunuz,diye sorduklarında Bursa diyorduk ve bu gerçekten çok komik oluyordu.İnsanların verdiği tepkileri ölçerek ne dememiz gerektiğini çözdük.Onların gideceği yeri sorup rotamızın üstündeyse biniyorduk.İlk aracımıza İzmirden bindik.

 

 

Otostop Çekmek Tehlikeli midir?

İlk duran aracımız İki  arkadaşı arabaya aldı.Bizde arkalarından koştuk ve yer varmı ? diye sorduktan sonra Manisa güzergahına gidiyoruz deyip,bindik.Manisa tarafında indikten sonra Aralık ayında olduğumuzun farkında değilmişcesine,otostop çekiyoruz.Fakat hava o kadar sisli ve kapalı ki yoldan gelen araçların bizi görmesi çok zordu.Görür ve alırlar ise arkadan gelen araçlar için bir tehlike ortamı oluşturabiliriz.Bunun farkında olarak otostop çekmeye devam ettik.

Ardından İşçi bir güzel insan bizi yoldan alıp, İlk Cümlesi ” Bu havada otostop çok tehlikeli dikkat edin ” dedi. Bizi Akhisar’a kadar bıraktıktan sonra,Akhisar da adeta ölüm sessizliği gibi geçen iki saatin ardından gelen  her araca binecektik.Ve bir araç durdu.10 Km uzaklıkta bir köye gideceğini söyledi.Ve bizi Otoyol’da bıraktı.Emniyet şeridi olmayan bir yoldu.Yanımızdan Tır geçiyordu.Ayağımız yarım metre sola hareket etse Tırlar bizi ezebilirdi.Çok tehlikeli bir yerde otostop çekmeye çalışıyorduk.Araçlar ise bizi gördüğünde korna çalıp, napıyorsunuz ? der gibi bakıyordu.Bizi öyle gören bir çift,”Koşun Koşun, burda durulur mu? ”dedi.Bizi 20 km civarında götürdü.Soma şehir merkezine kadar getirdi.

soma otostop
HER YERDE GÜZEL İNSAN VAR!

Somaya geldikten sonra üstümüzde öyle bir yorgunluk vardı ki , Hiç bir tecrübemiz yok.Ne çadır Ne uyku tulumu hiçbir şeyimiz yok.Sadece Bir çantamız var ve ağırlıktan başka hiç bir işe yaramıyordu.Soma da İlk gördüğümüz yere girdik ve oturduk.Meyhane olduğunu girdikten sonra anladık.Türk kahvesi içiceğimizi söyledik. 30 Dk oturduk ve Otostop çekmeye devam ettik. Ve çok uzun sürmeden bir Baba-Oğul bizi arabasına aldı.Yaklaşık 150 Km götürüp bizi balıkesirde bıraktı.Artık Bursa  tabelaları gözüküyordu.Çok az kalmıştı.Bir Köprünün altında otostop çekmeye devam ederken,Tır Şoförü bir Amcamız bizi oradan aldı . Ve her ne kadar enteresan sohbetler geçse de araçta bizi Bursa şehir merkezine kadar götürdü.

Otostop çekecekler için söyleyeceklerim, Bir yere otostop ile gitmek gerçekten çok keyifli ama bir o kadarda tehlikeli olabileceğini unutmayın.Ben ilk tecrübemden sonra Otostop Çekmek benim için bir hobi oldu.

Gezilecek Yerler

Bursa Şehrine girdiniz.Aklınıza ilk gelen şey bence Bursa Kebap olmalıdır.Benim öyle olmuştu.Belkide yemek yemeyi çok sevdiğim içindir.Bursa Kebap yemek için önereceğim yer kesinlikle ”Bursa Hacıbey Kebapçısı” dır.

Uludağ da kayak yapmak ve ya Uludağ’a çıkmak geliyor aklınıza. Açıkcası bizde kayak yapmayı düşünüyorduk.Maddi şartlar istediğimiz doğrultuda gitmediği için ve Uludağ da kayak yapmayı geçtim oraya çıkmak bile çok pahalı geldiği için tercih edemedik.

Gençseniz daha çok Kafe-Bar tarzı yerlere gitmek istiyorsanız,Bursa’nın Görükle ilçesine gitmesini tavsiye ederim.İzmir’in Alsancağı,İstanbul’un Taksim’i havası vardır.

Bunu söylemeye gerek bile yok.Herkesin bildiği gibi Bursa il sınırı içinde bulunup Ulu Camii’e gitmemek büyük pişmanlık olur.

Bursa Gezilecek Yerler Görseller

GÖRÜKLE DE BİR MEKAN

bursa görükle gezilecek yerler
BURSA ULU CAMİİ
Bursa Ulu Camii
MEŞHUR BURSA HACIBEY KEBAPÇISI 
bursa hacıbey kebap

Bu şekilde . Gezilecek Yerler,Otostop,Bursa gibi Tüm illerimiz hakkında yaşadığımız maceralar var ise sizlerle paylaşacağız.Blog ve Gençlik yazımızdan ulaşabilirsiniz.

How I Met Your mother yazımızı okumadıysan buradan tıklayıp okuyabilirsin.

Buradan ise Uludağ kayak incelemesi videosuna bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir