Arkadaş Ortamında Keyifle Oynayabileceğiniz Oyunlar

Arkadaş Ortamı Oynanacak Oyunlar Listesi

Arkadaş Ortamı ile bazen sohbetin bittiği herkesin sustuğu anlar illaki oluyordur, bunun için sizlere Oynanacak Oyunlar listesi hazırladık.Seçtiğim oyunlar başlandığında sonunun gelmediği  zamanın  nasıl geçtiğini anlamayacağınız Oyunlar olacaktır. Arkadaş Ortamı derken  bahsettiğim ortam da minumum 3-4 kişi olmasını düşünürek bu Listeyi hazırladım.Listeye koyduğum sıralama anlamsız değildir.Benim için en iyi düşündüğüm oyun , en üst sıradadır.

Arkadaş Ortamı Oynanacak En Keyifli Oyunlar

  1. Sherlock

Evet , Sherlock. Var mı aranızda kendini Sherlock gibi hisseden ? Bu oyun beyninizin sınırlarını zorlayacağınız kendinizi bir dedektif gibi hissedebileceğiniz harika bir oyundur.Oyunun mantığı şu şekildedir: 

Ne kadar kalabalık kişiyle oynarsanız o kadar keyif vericidir.Oyunun açılımı ,hikaye tamamlama oyunudur.Bir kişi moderatör olur yani soruların hikayesini bilir.Arkadaşları ise moderatör’e evet veya hayır diyebileceği sorular sorarak hikayeyi bulmaya çalışır.Bu soruların çoğu öyle anında cevap verip bulabileceğiniz hikayeler değildir.O yüzden ne kadar çok soru sorarsanız o kadar cevaba erken ulaşırsınız.

Oynanacak Oyunlar  Sherlock ile ilgili Örnek Soru

Örnek bir hikaye sorup cevaba nasıl gitmeniz gerektiğini bulmanızı ve oyunun mantığını anlamanızı sağlayacağım.

——————————————————————————————————————————–

Soru: Biri cama taş attı, Ayşe Öldü. 

Bu soruda aklınıza gelebilcek ilk şeyler şöyle olacak eğer ki bunun cevabını bilmiyorsanız.Taş ayşenin başına mı geldi? Ya da Cam kırıldı Ayşenin başına cam kırıkları geldi. Gibi bir çok cevap kafanızda canlanıyor,olabilir.Fakat dediğim gibi bu sorularda aklınıza gelen ilk şeyler doğru cevap olmayacak.

——————————————————————————————————————————-

Cevaba götürebilecek Doğru Sorular :

Ayşe den kan aktı mı ?

Ayşe odada mıydı?

Ayşe İnsan mıydı?

——————————————————————————————————————————-

 

Cevap:Ayşe bir balıktı.Cam taş gelince , cam kırılınca akvaryum dan sular yere döküldü.Ayşe susuz alanda kaldığı için öldü.

——————————————————————————————————————————-

 

 

Sherlock Oyunu

Arkadaş Ortamı Oynanacak Vazgeçilmez Oyunlar

2.TABU

Herkesin bildiği Tabu artık para verip almanıza gerek bile kalmadı.Telefonlar da google play veya apple store da ücretsiz tabu indirip oynayabilirsiniz.Eşiniz ile anlaşıp rakibinizi alt edebilirsiniz.

3.KATİL KİM ?

Kaç kişiyseniz artık örnek olarak 4 kişisiniz.Kağıtların üç tanesine masum, bir tanesine ise katil yazıyorsunuz.Katil kim çıktıysa kendini buldurtmamaya çalışacak.Kimse birbirinin ney olduğunu bilmediği için Katil kendini iyi kamufle etmesi gerekiyor.Çünkü masumlar da ben katil değilim diyecek.Katil de ben katil değilim diyecek.Eğer Katili 3 kişi aynı tercihi yapar ve o katilse Masumlar kazanır.Eğer masumların seçtiği katil değilse Katil kazanır.Ortaya bir iddia koyarsanız çok daha keyifli olacaktır.

Katil Kim Oyunu Arkadaş Ortamı

Bu Tarz yazılarımız ilgini çekiyor ise Blog ve Gençlik yazılarımıza göz atabilirsiniz.

İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir