Amazon Dropshipping Kazanma Taktikleri / Yeni Başlayanlar

Amazon Dropshipping Yeni Başlayanlar

Amazon Dropshipping  yazımız da,Yeni başlayanlar için nereden başlamaları gerektiği ve daha çok kazanmak için neler yapılmalı içeriğine sahip bir yazı olmuştur. Dropshipping Nedir diyorsan ,ilk önce bu yazımızı okumalısın.

Bu işe yeni başlayacaksınız.Ve ne yapmanız gerektiğin bilmiyorsunuz , aynı durumu bende bizzat yaşadım.O yüzden hadi başlayalım.

Amazon Dropshipping Yapmak için İzlenecek Yol Haritası

1- Amerika’da Banka Hesabı Açma

Herkesin başlaması gereken yer burasıdır.Siz bir satıcısınız,Müşteriler ürün aldığın da amazon paranızı nereye yatıracak.Tabi ki banka hesabınıza ama Paypal yasak olduğu için, en az komisyon oranı olan Payoneer kartı çıkaracağız.Ve Amerika’da yaşıyormuş , gibi satış yapabileceksiniz.Payoneer hesabı açmak için , payoneer.com tıklayabilirsiniz.

Amazon Dropshipping - Yeni Başlayanlar

2-Amazon.com Adresin’de Alıcı Hesabı Açmak

Banka hesabınızı açtınız ve artık işin daha da içine girebiliriz.Amazon.com sitesinden ilk olarak alıcı hesabı açacaksınız.Yani normal kayıt olacaksınız.Sanki Amerika’da yaşıyor ve bir ürün alacakmış gibi.

3-Amazon.ca sitesinden Satıcı Hesabı Aç

Amazon.ca yani Kanada’da satıcı hesabı açacaksınız.Çünkü;ürünleri Amerika’dan alıp Kanada’da satacağız.Bundan dolayı amazon.ca adresinden satışa başla deyip bilgilerimizi gireceğiz.Açacağınız hesap bireysel hesap olacağı için herhangi bir ödeme yapmayacaksınız.Fakat bunun dezavantajları’da en fazla 40 ürün listeleyebiliyorsunuz.Eğer profesyonel hesap açarsanız.40$ veriyor fakat sınırsız ürün listeleyebiliyorsunuz.Ve yazılım ile otomatik listeleme yapabiliyorsunuz.Tabi bu yazılım da 50$ . Fakat ; Aylık 90$ verip, isterseniz 1milyon ürün listeleyin.1milyon ürün listeleyen, günde 10 ,15 ürün satar,kesinlikle.Her neyse biz bireysel hesap açacağız,daha yeniyiz sektörde.

ÖZEL BİLGİ : Kesinlikle amazon.com ve amazon.ca adreslerinde aynı e-posta ,telefon,isim kullanmayın.Hatta Kanada ve Amerika hesaplarınıza farklı cihazlardan girin.Aynı internetten bağlanmayın.Çünkü ; aynı kişi olduğunuz tespit edilirse satıcı hesabınız kapatılabilir.

Amazon Dropshipping yapmak için %60 tamamlandı ,Yeni Başlayanlar !

4.Ürün bulma ve Listeleme

40 adet ürün listeleme hakkımız var.Öyle ürünler bulmalıyız ki , Talebi yüksek ama Rekabeti,amazon’da bunu satan kişilerin az olması gerekiyor.Ve en önemlisi de herkes Dropshipping sermayesiz diyor fakat değil.Ben ilk başladığımda 100$ bir ürünü dropshipping yapacaktım.100$ ‘ alıp Kanada’da 120$ gibi bir fiyata  satmış olacaktım.Ve Kanada’da satışa koydum,satıldı.Fakat ürünü ilk önce siz alıyorsunuz,Kanada’da ki alıcının hesabına yolluyorsunuz.Ve sizden ilk olarak para çıkmış oluyor.Eğer ki Kanada’da ki müşteri 15 gün içinde iade etmezse Amazon Kanada size ödeme yapıyor.Benim 100$ yoktu.Bu yüzden alamadım ve Kanada Amazon hesabım kapatıldı.

Ürün talebinin yüksek Rekabetin düşük olduğuna bakmak için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Ve ads.google.com üzerinden ürünlerin Google üzerinden aratılma analizi ve Rekabet sonuçlarına göre hangi ürüne yönelmen gerektiğini çözebilirsiniz.

Amazon Dropshipping Ne Kadar Kar Ettik ?

5- Ürün Satılırsa Kar Hesaplama

Örnek bir ürün üzerinden ve kullanmanız gereken siteler üzerinden kaç para kar ettiğinizi göreceğiz.Amerika’da en ucuz satılan bir bluetooth kulaklık 40$ olduğunu ve Kanada’ya ücretsiz kargo olduğunu gördük.Ardından aynısını Kanada üzerinden satanlara baktık.Ve aynı ürünü en ucuz satan kişi 78 Kanada Doları’na satıyor.Ardından hemen 40$ kaç Kanada Doları yaptığına bakmak için xe.com üzerinden güncel duruma bakıyoruz.Ve 40$ , 70 Kanada Doları yapıyor.Yani siz bu ürünü 75 Kanada Doları gibi bir fiyata koyarsanız, hem herkesten ucuz fiyat olacak.Ve hızlı satılacaktır.

Ve son olarak kaç para kar ettiğinize bakmak için salecalc.com sitesine gidip Amazon seçiyoruz. Ürün tipi, Elektronik Aksesuarları seçiyoruz.Satış bedelimiz 78 Kanada Dolarıydı , bunu Amerikan doları’na çevirip satış ücretimizi yazıyoruz.53.5331 $ ediyor.Nakliye Yöntemi Uluslararası Standart seçiyoruz.Kargo ücretini ise Set fiyatı yapıyoruz.Ve sağ tarafta Net kazanç 44.51 $ gösteriyor.Biz ürünü 40$ üzerinden almıştık.Yani sadece bir üründen 4.51 $ kar ettik.Bu da şuan ki TL kuru ile 31 TL yapıyor.Ve bu işlemler çoğu kişi hobi olarak yapıyor.Ve kazanç sağlıyor.

Bu detaylı anlatımı hiç bir Türk kaynakta bulamadım.Yabancı kaynakları araştırıp yazdım.Gerçekten uzun bir araştırma sonrası sizlere sundum.Kesinlikle dikkatle okuyun,Fayda sağlayacaktır.Kazançlarınızı yorumlara yazarsanız çok mutlu olurum. 

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Girişimcilik ve Dropshipping yazılarına bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir