Ahmet Şerif İzgören ve Kişisel Gelişim

Ahmet Şerif İzgören Kimdir ? 

Ahmet Şerif İzgören Kimdir ? sorusuna cevap verdiğimiz bu yazımızda çoğu insanın hayatına dokunan ve kişisel gelişimine etki sağlayan Ahmet hocamızdan bahsedeceğiz.

Askeri liseden mezun olup Üsteğmenlik görevinden istifa eden ve Akademisyenlik yapan Ahmet Şerif İzgören , Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı.Akademisyenlik yaptığı dönemde sıradan eğitim sisteminden uzaklaşıp öğrencilerine müfredatı anlatmak yerine hayatı anlattı. Hayatlarında insan olmayı onlara aşıladı.5 Kredili bir dersin final sorusunda , öğrencilerine okulda ki bayan temizlik görevlisinin ismini sordu.Ve bu soruya 50 puan biçti.Derdi neydi ? Çoğu hoca gibi egosunu tatmin etmeye mi çalışıyordu,hayır.Öğrencilere çıkarı olmadan bir insan ile sohbet etmeyi iletişim kurmalarını istemişti,sadece. Böyle bir insana denilecek tek şey çok güzel bir insansın.

Ahmet Şerif İzgören Kimdir

  Avucumuzdaki Kelebek Konuşması / HARİKA

Üniversite Öğrencilerin’den Ahmet Şerif İzgören ‘ e Mektuplar

Avucumuzdaki Kelebek konuşmasından sonra etkilenen birkaç öğrencinin Ahmet Şerif İzgören’e Mektup veya e-posta yollamıştır.Hayatlarına gösterdiği etkiyi onunla paylaşmışlardır.

Bu mektuplardan birkaç’ı ;

Mehmet Emin’den Ahmet Şerif İzgören’e Mektup /         22 yaşında inşaat mühendisi öğrencisiyim. Öncelikle bahsetmek istediğim şey şudur ki: Bir insanın hayattaki dönüm noktaları vardır; Ve belki farkındasınız belki değilsiniz benim hayatımdaki dönüm noktalarımdan biri sizsiniz, çok samimi söylüyorum ve teşekkür ediyorum. Bu mektubumu belki size ulaşmaz, ulaşsa da çok ilgilenmezsiniz, belki bilmiyorum. Çoğu insan hayal satıyor, umut satıyor. Öğretmenim bu yazıyı önerdiğinde dedim ki evet bir hayal satan birini daha izleyeceğiz. Ön yargılı davrandım. Siz sadece hayal satan bir motivasyon konuşmacısı olmadığınızı sınavda sorduğunuz ve derdinizin öğretilmesi gereken asıl şeylere odaklanılmasını fark etmem ile başladı. Empati kuruyorum. Bir söz vardır; alkışlar sahnedeki insanlara gider, seyircilere değil diye. Şuan bu yazı bana yazılmış olsaydı, eminim çok gurur duyardım. Bence sizde şuan kendinizden gurur duyuyorsunuzdur. Ve belki de başardım diyorsunuzdur. Bende başardım, diyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Size burada hayalimi hedefimi anlatmayacağım. Ama bir gün başardığımda size başardığım şeyi mektup olarak yazacağıma söz veriyorum. Çünkü bunu başarmak her ne kadar benim elimde olsa da, sizin gözlerinizdeki ışığın etkisi de oldukça büyük. Siz bir şeyleri değiştirmek ve daha iyi düşünen insanlar olmamızı istiyorsunuz bende elimden geldiği kadarıyla bunu yapmaya çalışacağım bana öğrettiğiniz bu bakış açısı için teşekkür ederim

 Mehmet Emin İÇAĞA

Bir İnşaat Mühendisi Öğrencisi daha , Ahmet Şerif İzgören Kimdir ? sorusuna cevap verdi.

Öncelikle merhaba Ahmet hocam , ben İhsan Uşak Üniversitesinde İnşaat mühendisliği
bölümünde okuyan bir öğrenciyim. 
Ahmet hocam ilk olarak konferansınızda hayat amacından bahsetmişsiniz şöyle bir düşündüm
sizin sorduğunuz hayat amacınız nedir sorusunu kendime sordum. Ki bu soruyu kendime lisede
sormuştum ve o zaman kendime bir hayat amacı edinmiştim bu amacımı tekrar hatırladım. Size
teşekkür ederim bana ve benim gibi birçok insana hayat amacı edindirdiğiniz için.
Konferansta gelecek hedefleriyle ilgili bir bölüm vardı ve şöyle demiştiniz ‘ Hayalleriniz TOMBUL‘sa hedef olur. ‘ Aslında kendi hedefime baktım benim hedef diye ortaya koyduğum şeyde
TOMBUL’ un B ve L harfi yani belirgin ve limitlerinin olmadığına karar verdim. Daha sonra
kendi hedefimi belirgin ve limitleri belli olan bir şekle getirip gerçek hedef haline getirdim.
Konferansta bir başka dikkatimi çeken şey ise olumlu ve olumsuz düşünce konusu olmuştu.
Fizikten bir örnek verdiniz ‘ iki cisim aynı anda aynı yerde bulunamaz.’ Beynimizde olumsuz bir
düşünce olunca dediğiniz gibi olumlu düşünceye yer kalmıyor. Herşey için Teşekkürler

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa , Blog ve Kişisel gelişim sayfalarına bakabilirsiniz.Motivasyon yazıları paylaştığımız İnstagram adresimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir