Adsense Hesabı Onaylatma Bilgisi

 Adsense Hesabı Onaylatma Bilgisi

 Adsense Hesabı Onaylatma Bilgisi hakkında yazımız da Adsense onayı almayan sitenize nasıl adsense onayı alabilirsiniz, hakkında bilgilendirme yapacağım.

Çoğu kişi bir web sitesi açıp üzerinden gelir elde etmek ve pasif gelir oluşturmak için çaba sarf ediyor.Sizde buradaysanız büyük ihtimalle bu kişilerden birisiniz ve adsense hesabınız onaylanmıyor.Peki Adsense Hesabınızı nasıl onaylatacaksınız ?

Google her geçen gün kurallarını ve politikalarını değiştiriyor.Mesela 2015 yılında her youtube kanalı açan kişi Adsense hesabı alabiliyordu.Fakat günümüzde adsense hesabı almak gerçekten çok zorlu bir süreçten geçmenize sebep oluyor.Bir site oluşturuyorsunuz ,Ardından 40-50 civarı içerik girmeniz gerekiyor.Sitenizin hızının optimumu seviyede olması gerekiyor.Mobil erişime uyumlu olması gerekiyor,vs. Bunun gibi bir çok politika kuralları var.

Adsense Hesabı Nasıl Onaylatılır ? Süreç Bilgisi

  1. Sitenizi Google Analytics adresine kayıt et.Bunun hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
  2. Search Consele üzerinden sitenizin görünürlülüğünü arttırın.Bunun hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
  3. Sitenizin içerisine çok fazla kategori oluşturmayıp,oluşturduğunuz çoğu kategoriyi içeriğini genişletin.Ve yaklaşık 40 içerik oluşturun.
  4. Seo ayarları denilen önemli konu üzerinde durun.Yoast Seo eklentisini wordpress kullanıcıları kullanabilirler.
  5. İletişim sayfası oluşturun.Wordpress üzerinde bunun için eklentiler mevcuttur.Detaylı bilgi için tıklayın.
  6. Gizlilik Politikası ve Hakkımızda sayfasını oluşturun.Google bunlara dikkat ediyor.
  7. Bunların hepsini yaptınız fakat hala kabul edilmiyor musunuz?
google-Google Adsense Onayı Bilgisiadsense-nedir
Herşeye rağmen Google Adsense onayı Almıyor musunuz ?

Bunlara rağmen Google Adsense başvurunuz kabul edilmiyorsa yapmanız gereken son bir işlem kaldı.Bu işin ben eğerki profesyonel anlamda bilseydim, sizlere eminim paylaşırdım.Fakat profesyonel anlamda bilmediğim için bildiğim kuralları paylaştım.Fakat Google’ın işi belli olmaz ve kabul edilmezseniz yapmanız gereken şey şudur :

Freelancer olarak bu işi yapan şirketlere ve özel kişilere Adsense onayı aldıran kişiler var.Ortalama 150 TL civarı sitenize adsense onayı aldırıyorlar.Fakat her işte olduğu gibi bu iştede düzgün işini yapmayan insanlar olacaktır.Bionluk sitesi üzerinden yorumlara ve yaptığı işlere göz atarak sizde sitenizin Adsense onayını ücreti karşılığında bu insanlara yaptırtabilirsiniz.

Google Adsense Politika Kuralları Bilgisi

Google Adsense size Red mesajı yolladığında sitenizin tam olarak neden dolayı kabul edilmediğini açıklamaz.Politika ihlali yaptığınızı söyler.Bu yüzden sizlerin Google politika Kuralları Bilgisini tam olarak öğrenmeniz ve buna göre bir site oluşturmanız gerekiyor.Bunun için politika kurallarını buradan tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Blog ve Kişisel Gelişim sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Adsense Hesabı Onaylatma Bilgisi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir