50 Yıl Sonra Türkiye 2070 Nasıl Olacak? Tahminim

50 Yıl Sonra Türkiye 2070 Yılında Nasıl Olacak ?

50 Yıl Sonra Nasıl bir Türkiye olacak, 2070 yılında Şuan ki durumdan neler farklı olacak.Hayal gücüm ve beklentilerim ile birlikte oluşturacağım bu yazı keyif vereceğini umuyorum.

Gelişen Dünya ve Teknoloji ile 2020 yılında duygu yüklü robotların yapıldığını düşünürsek , olmaz imkansız denilen herşeyin bir imkanı olduğunu görüyoruz.Çin’de bazı kafeler’de robot garsonlar olması , 40 bin kikometre den Dünyaya atlayan insanların olması ,50 yıl sonra neler olabileceğini düşününce gerçekten tüyler ürperttirebilir.Peki Neler olacak ? 

 

50 Yıl Sonra 2070 Türkiye 

  • Otomobiller yerini uçan araçlara bırakacak.Dünyaya verdiği zarardan dolayı günümüzde elektrikli ulaşım araçları üretiliyor.Ve popülerliği her geçen gün artıyor.Fakat 50 Yıl sonra insanlar elektrikli uçan araçlar yapacak ve herkes ulaşımını hava yoluyla sağlayabilecek.
  • İnsanların yaşadığı evler eskisi gibi 2 3 katlı değil devasa yapıda büyük evler olacak.Günümüzde gördüğümüz çoğu gökdelenden daha büyük yapılar yapılacak.
  • Denizin Altında şehir kurulup.Denizin için insanların yaşamasına imkan sağlanacak.
  • İnsanların sağlık sorunları telefon yada başka bir dijital alet ile onlıne ortamda test edilecebilecek.
  • Telefon üzerinden para yatırılabilecek.Ve çekilebilecek.Atm gibi düşünebilirsiniz.
  • Çoğu bankalar kapanacak.Ve sadece onlıne hizmet sunan bankalar olacak.
  • Çoğu kişinin evinde işleri halledebilecek , yemek yapabilecek bir robot bulunacak.Bu robotlar belki Media Market’de satılır. 🙂
  •  Hücre ve doku bozukluklarını halledebilecek makineler üretilecek.Ve çok rahat bir şekilde insanlar tedavi edilebilecek.
50 Yıl Sonra Türkiye 2070 Dünya Değişimi

2070 Türkiye Siyaseti  

Z kuşağının ve Y kuşağının olacağı 2070 yılında X kuşağı dünyadan silinmiş olacak.200 yaşına kadar yaşamayacaktır,Sanırım kimse.Şuan ki gözlemlemelere bakılırsa,Z kuşağının özgürlükcü sisteme sadık olmayan,Sıkılgan ve teknolojiyi güzel kullanarak gelişen bir nesil olduğunu görüyoruz.Bundan dolayı Z kuşağının baskın olacağı 2070 yılında benim görüşüm ülkeden din tüccarları silinecek.Şuan ki Chp,Akp,Mhp belki çoğu partinin adından bile söz edilmeyecek.Yeni bir sosyalist parti türeyip Z kuşağının gönlünü fethedecek.Özgür ve İnsan’a değer veren bir parti olacağını düşünüyorum.Devlet düzeni 500 yıl geçse de değişeceğini zannetmiyorum.Çünkü ; bir düzen olması ve insanların o düzene çağrılması gerekiyor.

50 Yıl Sonra Türkiye İş Kolları 

Günümüzde hepiniz duymuşsunuzdur,şu sözü.”Yazılım gelecek gösteren bir meslek” Evet öyle . Yazılım sektörü çok önemli olacak.Bunun sebebi ise İşletme , İktisat,Muhasebe, Bankacılık tarzında ki çoğu iş alanı olmayacaktır.Çoğu olay onlıne ortamda olacağı için Muhasebe alanını düzenleyecek Yapay zeka ,Aynı şekilde bankada çalışacak işçiler yerine yapay zeka oluşturulacaktır.Ve bunlar yazılım ile oluyor.

Genetik Mühendisliği bölümü çok fazla gelecek vaat eden bir bölüm olacağını düşünüyorum. Çünkü Robot ve yapay zeka gelişimi ile ilgileneceği için popüler meslek olacaktır.Tabi ki günümüzde olan çoğu meslek 50 yıl sonra da popülerliğini koruyacaktır.Çoğu spor dalı aynı şekilde devam edecektir.Belki hakem kavramı ortadan kalkabilir.Her futbolcunun vücudunda darbeyi hissettiği bir çip olduğunu düşünsenize.Darbe aldığı an ya da eline top çarptığı an sistem görüyor ve düdük çalıyor.Neden Olmasın?

————————————————————————————————————————————–

Bu tarz yazılar ilginizi çekiyorsa Blog ve Gençlik yazılarımıza göz atabilirsiniz. İnstagram adresimizden günlük motivasyon paylaşımları yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir